Palący problem. Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Poprzecznej i Sucharskiego

Palący problem. Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Poprzecznej i Sucharskiego

Jak bumerang powraca temat poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku. Okoliczni mieszkańcy mają dość przejeżdżających samochodów ciężarowych i notorycznych wypadków. W poniedziałek 6 września spotkali się z miejskimi radnymi z Koalicji Obywatelskiej z prośbą o interwencję.

Skrzyżowanie ulic Sucharskiego i Poprzecznej należy do jednych z najniebezpieczniejszych w powiecie radomszczańskim. Do ostatniego groźnego wypadku doszło tam 30 sierpnia. Z ustaleń policjantów wynikało, że 33-letni kierujący passatem nie zastosował się do znaku STOP i uderzył w prawidłowo jadącego opla ulicą Sucharskiego. Jedna osoba została ranna. Pod koniec lipca podobna sytuacja: ciężarówka nie ustąpiła pierwszeństwa osobówce. Efekt: dwie osoby ranne. Nasza portalowa kronika policyjna kronika usiana jest relacjami z wypadków z tego miejsca.

Mieszkańcy skarzą się też na nieustanny ruch samochodów ciężarowych, znaczne przekraczanie przez kierowców prędkości jadących ulicą Sucharskiego. Ich zdaniem w tym miejscu przydałby się fotoradar czy przebudowa skrzyżowania i zamontowanie sygnalizacji świetlnej, takiej jak na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Piastowskiej. Co prawda jadąc od strony Poprzecznej jest zamontowane żółte pulsacyjne światło, ale jak widać nie do końca zdaje egzamin.

Komentatorzy zwracają uwagę, ze lada chwila w pobliskiej gminie Dobryszyce powstanie wielkie centrum logistyczne, gdzie ciężarówki będą kursować co kilka minut i zrobi się jeszcze bardziej niebezpieczne.

Pomoc zadeklarowali radni miejscy z KO: Rafał Dębski, Łukasz Więcek i Piotr Lisowski, którzy spotkali się z mieszkańcami.

- W ubiegłym roku wnioskowałem do prezydenta Jarosława Ferenca o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Jednak moja prośba pozostała bez echa - mówił radny Rafał Dębski i złoży kolejny.

- W imieniu mieszkańców wnioskuje o zabezpieczenie środków finansowych w Budżecie Miasta Radomska na rok 2021r na przygotowanie koncepcji oraz przebudowę skrzyżowania ulic Poprzecznej i Sucharskiego. Skrzyżowanie od wielu lat jest jednym z najniebezpieczniejszych w Radomsku a dotychczasowe rozwiązania wypracowane na komisjach wyjazdowych nie przyniosły zamierzonych efektów – napisał we wniosku, który trafi na ręce prezydenta.

Zdaniem radnego Rafała Dębskiego, dalsze bierne przyglądanie się i akceptowanie dotychczasowych rozwiązań przyczyni się w końcu do utraty zdrowia lub życia uczestników drogi, jak również osób bezpośrednio mieszkających przy skrzyżowaniu.

Więcej o:
sucharskiego poprzeczna skrzyżownanie skrzyżowanie poprzeczna i sucharskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE