Policjanci i KAS kontrolowali taksówkarzy w Radomsku. Jeden z nich stanie przed sądem

Policjanci i KAS kontrolowali taksówkarzy w Radomsku. Jeden z nich stanie przed sądem Fot. pixabay.com

W piątek, 26 kwietnia 2024 r. policjanci z radomszczańskiej drogówki wraz z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wspólne działania na terenie Radomska. Były one ukierunkowane na taksówkarzy.

Funkcjonariusze sprawdzali uprawnienia do kierowania, jakie powinien posiadać każdy taksówkarz, wymagane licencje oraz sposób przewożenia pasażerów. Kierowcy byli również badani na zawartość alkoholu. Sprawdzany był też stan techniczny pojazdów oraz ich wyposażenie. Z kolei pracownicy KAS sprawdzali, czy przewoźnicy posiadają kasy fiskalne i czy wydają paragony.

- Na kilka przeprowadzonych kontroli, tylko w jednym przypadku okazało się, że 64-letni kierujący taksówką nie posiada stosownych uprawnień. Spowodowane to było prawdopodobnie brakiem przedstawienia w odpowiednim terminie organowi uprawnionemu orzeczenia o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że w samochodzie nie ma podstawowych elementów wyposażenia. W związku z powyższym policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny. Mężczyzna ten odpowie przed sądem za brak uprawnień. W tym przypadku kara dla taksówkarza może okazać się bardzo dotkliwa. Sąd w takim przypadku orzeka karę grzywny nie mniejszą niż 1500 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami nie mniejszy niż 6 miesięcy – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Policyjna akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza pasażerów, którzy decydują się na podróżowanie taksówkami – dodaje Aneta Wlazłowska.

Policjanci zapowiadają kolejne, podobne akcje.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kontrole taksówki taksówkarze kas krajowa administracja skarbowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE