[WIDEO] Uderzenie w narkobiznes w powiecie radomszczańskim. Sześć osób zatrzymanych

[WIDEO] Uderzenie w narkobiznes w powiecie radomszczańskim. Sześć osób zatrzymanych Fot. KPP Radomsko

Sześć osób zatrzymanych jednego poranka. Zabezpieczono substancje odurzające, przyrządy do porcjowania narkotyków, sprzęt elektroniczny i gotówkę. To efekt wspólnej pracy radomszczańskich policjantów z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w Łodzi. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty związane z posiadaniem i udzielaniem substancji odurzających, czerpaniem korzyści majątkowych z tego procederu oraz udziałem i kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą.

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej w środę, 24 kwietnia 2024 r. policjanci z radomszczańskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z KWP w Łodzi zatrzymali 6 osób w wieku od 26 do 42 lat. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, piotrkowskiego oraz włoszczowskiego. Osoby te w różnym stopniu związane są z przestępczością narkotykową.

- Proces wykrywczy w tej sprawie został zainicjowany przez funkcjonariuszy z komisariatu w Przedborzu. Następnie do zbierania materiałów włączyli się policjanci z Radomska i Łodzi. Kiedy zgromadzili solidne informacje dotyczące ich przestępczej działalności przystąpili do finalizacji sprawy kryminalnej. Łącznie funkcjonariusze przeprowadzili blisko 30 przeszukań lokali, pojazdów i osób. W czasie realizacji znaleziono różne substancje odurzające, urządzenia do porcjowania narkotyków, różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Policjanci zabezpieczyli również kwotę niemal 110 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia, wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie prokuratorzy przesłuchali ich i postawili zarzuty – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Wobec czterech prokuratorzy zastosowali dozory policyjne, poręczenia majątkowe oraz zakazy opuszczania kraju. Z kolei dwóch zatrzymanych, zgodnie z postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a ich znacznej ilości nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat a za kierowanie taką grupą nawet do 12 lat.

Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy, role poszczególnych osób oraz inne osoby współpracujące z grupą.

(źródło: KPP w Radomsku)

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
policja radomsko przedbórz zatrzymanie narkotyki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE