Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Nie możemy sobie pozwolić na stagnację [wywiad]

Powiat
Tomasz Kolmasiak

O pozyskiwaniu środków unijnych, współpracy ze Starostwem Powiatowym, a także o nowej Radzie Gminy Tomasz Kolmasiak rozmawia z Pawłem Olejniczakiem, wójtem gminy Gomunice.

Jaka była Pana pierwsza decyzja po reelekcji na stanowiska wójta gminy Gomunice? Zaszły jakieś zmiany np: kadrowe?
Jedną z pierwszych bardzo ważnych decyzji - powiedziałbym strategicznych, było powołanie Sekretarza Gminy. Poprzedni Sekretarz przeszedł do pracy w Urzędzie Gminy Radomsko.

Został już uchwalony budżet gminy na rok 2019? Jakie inwestycje się w nim znajdą?
Budżet Rada Gminy uchwali pod koniec stycznia. W projekcie znalazło sie tylko część inwestycji planowanych na ten rok. Reszta inwestycji zależeć będzie od: pozyskania funduszy zewnętrznych oraz pozostałych wolnych środków z roku ubiegłego.

Nadal będzie Pan tak skutecznie pozyskiwał środki zewnętrzne? Są już jakieś pomysły w tym zakresie?
Proszę trzymać kciuki. Oczywiście będę próbował tak jak do tej pory. Nie możemy sobie pozwolić na stagnację w tym obszarze. Mamy trzy wnioski złożone, a w lutym składamy duży wniosek, który opiewa na ponad 12 mln zł.

Czy gmina będzie współpracować ze starostwem i wspólnie remontować drogi powiatowe i budować chodniki przy tychże?
Oczywiście że będziemy współpracować. Ostatnia kadencja to również dobra współpraca z Samorządem Powiatu, a i obecna napawa dużym optymizmem.

Rada Gminy Gomunice już się ukonstytuowała. Jak Pan widzi po tych pierwszych sesjach i komisjach współpracę z radnymi, z których część się po wyborach zmieniła?
Zawsze współpracowałem z Radą i dzięki tej współpracy tyle udało nam się dokonać. Współpraca z obecną Radą Gminy zapowiada się równie owocnie i pracowicie.

Dziękuję za rozmowę.

komentarze