Dni Otwarte w Szkole Ponadpodstawowej w Kamieńsku - „Dobra szkoła blisko domu…”

Dni Otwarte w Szkole Ponadpodstawowej w Kamieńsku - „Dobra szkoła blisko domu…” Fot. ZSP Kamieńsk

15 kwietnia to niezwykły dzień dla uczniów szkół z Kamieńska i okolic, ponieważ Szkoła Ponadpodstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych.

Dni Otwarte to doskonała okazja dla uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców, aby zapoznać się z bogactwem edukacyjnych możliwości oferowanych przez tę placówkę. Liceum, technikum, szkoła branżowa i inne… – w Szkole Ponadpodstawowej w Kamieńsku - każdy może znaleźć coś dla siebie.

W trakcie Dni Otwartych odwiedzający mieli okazję zapoznać się z programami nauczania, poznać wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz skorzystać z licznych prezentacji i warsztatów tematycznych. Każdy, kto kroczył przez progi tej instytucji, mógł odkryć różnorodne kierunki kształcenia dostępne w szkole.

Liceum w klasach: informatyczno-językowej oraz medialno-społecznej, przygotowuje młodzież do egzaminu dojrzałości, umożliwiając jej kontynuację nauki na uczelniach wyższych. Klasa mundurowa przygotowuje młodych ludzi do służby w instytucjach mundurowych, kładąc szczególny nacisk na dyscyplinę, odpowiedzialność i patriotyzm.

Technikum oferuje specjalizacje w różnych zawodach min.: mechanik czy elektryk, zapewniając absolwentom konkurencyjną przewagę na rynku pracy.

 Szkoła branżowa w kierunkach elektrycznym i mechanicznym kształci zawodowo, dając uczniom solidne podstawy do rozpoczęcia kariery w wybranej branży.

- Nasza szkoła stawia sobie za cel nie tylko dostarczenie wiedzy teoretycznej, ale również rozwój umiejętności praktycznych oraz kształtowanie postaw społecznych i obywatelskich. Dni Otwarte to doskonała okazja, aby przyszli uczniowie i ich rodziny mogli bliżej poznać naszą ofertę edukacyjną oraz atmosferę, jaka panuje w naszej szkole - podkreśla dyrektor szkoły, Ewa Ziółkowska.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych uczestnicy mieli możliwość zwiedzić nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, pracownie specjalistyczne oraz zapoznać się z wirtualną strzelnicą. Ponadto odbyły się liczne prezentacje i pokazy zaprzyjaźnionych jednostek policji, straży i wojska, podczas których nauczyciele oraz uczniowie prezentowali osiągnięcia szkoły oraz efekty swojej pracy. Miały miejsce także rozstrzygnięcia konkursów, których zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Dni Otwarte w Szkole Ponadpodstawowej w Kamieńsku okazały się nie tylko doskonałą okazją do poznania oferty edukacyjnej placówki, ale również do nawiązania kontaktów wśród młodzieży.

Szkoła serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z jej ofertą oraz do dołączenia do szerokiej społeczności edukacyjnej, która z pasją i zaangażowaniem wspiera rozwój młodych ludzi.

Więcej o:
dni otwarte dzień otwarty kamieńsk szkoła kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE