Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie są im obce

Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie są im obce Fot. KPP Radomsko

Policjanci przeprowadzili eliminacje dla uczniów szkół podstawowych w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ideą turnieju jest propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Gomunicach zostali wyłonieni zwycięzcy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Szkolne drużyny, pod okiem policjantów, rywalizowały ze sobą o miano najlepszych w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

W szranki stanęło 8 drużyn ze szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej kolejności uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, musieli pokonać tor rowerowy oraz udzielić prawidłowo pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Zawodnicy na każdym etapie pozytywnie zaskakiwali policjantów swoją wiedzą. Funkcjonariusze od samego początku zaznaczali, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, ponieważ sam start w takim turnieju świadczy o ogromnej wiedzy i zaangażowaniu we wspólne dbanie o bezpieczeństwo. Mimo trudności z jakimi się zmagali podczas testu wiedzy, czy też skomplikowanych torów przeszkód to na każdym kroku policjanci przypominali, że uczymy się przez zabawę – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jeden z priorytetów codziennych działań policjantów. Duże zainteresowanie tak młodych uczestników pokazuje, że świadomość stosowania się przepisów ruchu drogowego oraz zasad jest coraz większa, a najważniejsze, że młodsze pokolenia stają się wzorem do naśladowania. Tak liczny udział młodzieży ze szkół podstawowych bardzo ucieszył I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku podinspektora Przemysława Mazurkiewicza, który wręczał nagrody uczestnikom turnieju – dodaje Dariusz Kaczmarek.

W grupie młodszej na podium stanęli:

I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobryszycach  
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Orzechowie  
III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie.

W grupie starszej na podium stanęli:

I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim;
II miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobryszycach;
III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie.

Triumfatorzy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat radomszczański na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 23 maja 2024 roku w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański gomunice policja radomsko turniej bezpieczeństwo w ruchu drogowym eliminacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE