Na niedzielnym festynie zebrano ponad 25 tys. zł dla Miłka

Na niedzielnym festynie zebrano ponad 25 tys. zł dla Miłka Fot. M. Patalan

W niedzielę na parkingu przy Galerii Radomsko zorganizowano piknik charytatywny dla Miłosza Małysa. Jak informuje stowarzyszenie Wspólny Samorząd, jeden z organizatorów wydarzenia, udało się zebrać 25 134,80 zł.

Na radomszczan czekały takie atrakcje jak zajęcia zumby, pokaz ratownictwa medycznego, wóz straży pożarnej czy fitness na trampolinach zorganizowany przez Panaceum Fitness Club. Chętni mogli też przejechać się na koniu i wziąć udział w turnieju rozgrywanym w grze FIFA. Przygotowano również kiermasz domowej roboty ciast, kuchnię polową i grilla.

Czytaj także: Zbierali pieniądze dla Miłoszka

Choć dla chłopca udało się już zebrać 1,5 mln zł, to zbiórka nadal jest kontynuowana – koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych mogą wynieść nawet kilka milionów zł. Pieniądze będą potrzebne również na transport Miłoszka do USA, którego koszty znacząco wzrosły – pierwotnie miało być to ok. 200 tys. zł, jednak prawdopodobnie będzie to dużo więcej. Wszystko dlatego, że ze względu na chorobę Miłosz nie może być transportowany normalnym rejsowym samolotem. Koszt specjalnego lotu wyceniono na 170 000 euro. Już niebawem na siepomaga.pl pojawi się zbiórka na przelot.

 

Więcej o:
miłosz małysa pomoc piknik piknik charytatywny zbiórka leczenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE