„Bieg na 1 Milę” na otwarcie nowej bieżni w Kamieńsku

Blisko 60 zawodników wzięło udział „Biegu na 1 Milę”, który odbył się w niedzielę, 20 czerwca 2021 r. w Kamieńsku. Impreza została połączona z otwarcie nowej bieżni lekkoatletycznej na stadionie sportowym im. mjr Antoniego Maszewskiego.

Mimo temperatury wynoszącej ponad 30 stopni Celsjusza, miłośników biegania nie brakowało. Do udziału w „Biegu na 1 Milę” (1609 m) zgłosiło się blisko 60 uczestników, m.in. z Kamieńska, Radomska i Bełchatowa. Biegacze startowali w seriach po około 10 osób. Jak podkreślali, w imprezie nie liczy się wynik, tylko dobra zabawa.

Organizowany przez Gminę Kamieńsk oraz stowarzyszenie „Aktywni Kamieńsk” bieg został połączony z oficjalnym otwarciem nowej bieżni lekkoatletycznej.

- Obiekt ten już od jakiegoś czasu służy uczniom szkoły, zawodnikom oraz mieszkańcom gminy Kamieńsk, którzy korzystają z niej rekreacyjnie. Z powodu pandemii oficjalne otwarcie obiektu musieliśmy przesunąć. Dziś uroczyście otwieramy bieżnię. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji – mówi Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

Koszt inwestycji to około 900 tysięcy złotych. W ramach zadania nie tylko powstała nowoczesna bieżnia. Modernizacji doczekały się również inne elementy stadionu oraz ogrodzenie.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
kamieńsk bieżnia kamieńsk otwarcie bieżni bieg na 1 milę aktywni kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE