Uczniowie I LO w Radomsku wygrali konkurs „Klimat to przyszłość

Uczniowie I LO w Radomsku wygrali konkurs „Klimat to przyszłość

9 marca, ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu „Klimat to przyszłość”, którego organizatorem była Polska Fundacja im. Roberta Schumana. W gronie laureatów konkursu znaleźli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku, reprezentujący Klub Myśli Prospołecznej.

Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie przejazdu do Warszawy i udział w 9 maja w Paradzie Schumana, z okazji Dnia Europy.

-Przypominamy, głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat zmian klimatycznych oraz ochrony środowiska oraz pokazanie uczniom czy społeczności lokalnej, że mają oni na to bezpośredni wpływ w swoim środowisku lokalnym – mówią uczniowie z Klubu Myśli Prospołecznej I LO w Radomsku.

Uczniowie z I LO w Radomsku zorganizowali m.in. warsztaty proekologiczne, debatę oksfordzką z tezą: Indywidualne wybory konsumenckie każdego z nas mają wpływ na stan środowiska naturalnego, napisali także list otwarty do władz miasta ws. butelkomatu. Przygotowali również proekologiczny spot TUTAJ oraz kilka przepisów m.in. na szarlotkę z resztek chleba oraz pesto z liści marchewki.

Więcej o:
liceum radomsko klub myśli prospołecznej radomsko projekt radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE