[WIDEO] Dni Otwarte w ZSCKR w Dobryszycach

[WIDEO] Dni Otwarte w ZSCKR w Dobryszycach Fot. Wojciech Bojdo

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach trwają Dni Otwarte. Uczniowie klas ósmych, zainteresowani podjęciem nauki w placówce mogą zapoznać się z ofertę edukacyjną szkoły, bazą dydaktyczną, a także spotkać się z nauczycielami i uczniami.

Zespół Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach to jedyna tego typu szkoła w powiecie radomszczańskim i jedna z nielicznych w kraju. Stąd zainteresowanie nauką w tej placówce jest ogromne. W Dobryszycach kształcą się uczniowie z województwa łódzkiego, a także innych regionów Polski.

Obecnie w ZSCKR w Dobryszycach trwają Dni Otwarte.

- W tym roku prowadzimy nabór na kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanik oraz agrotronik. Ponadto prowadzimy w branżowej szkole pierwszego stopnia nabór na kierunku kucharz oraz mechanik, operator maszyn i urządzeń rolniczych. Szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem. Przyciągamy między innymi tym, że młodzi ludzie mają możliwość zdobycia prawa jazdy kategorii B i T. Ponadto prowadzimy kursy zawodowe baristy. Można również zdobyć uprawnienia na kombajn. Można także odbyć kurs strzyżenia psów – mówi Anna Wędzonka, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

Podczas Dni Otwartych można zapoznać się z warunkami nauki w szkole, zwiedzić nowoczesne klasopracownie oraz zobaczyć sprzęt służący do nauki zawodów.

Dni Otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach będą kontynuowane w sobotę, 13 kwietnia 2024 r. Szkołę będzie można zwiedzać w godz. 9.00 – 13.00.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański dobryszyce szkoła dobryszyce szkoła rolnicza zsckr w dobryszycach dni otwarte
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE