Klub Myśli Prospołecznej myśli o środowisku

Klub Myśli Prospołecznej myśli o środowisku Fot. I LO w Radomsku

Klub Myśli Prospołecznej, działający w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku realizuje projekt ph. „Klimat, to przyszłość. Od działań Unii Europejskiej w obszarze ochrony klimatu do lokalnych akcji uczniowskich”, którego organizatorem jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana.

W ramach projektu przedstawiciele Klubu Myśli Prospołecznej zorganizowali już warsztaty proekologiczne oraz debatę oksfordzką z tezą: „Indywidualne wybory konsumenckie każdego z nas mają wpływ na stan środowiska naturalnego”. Podczas debaty pojawiły się odniesienia do smogu, plastikowych toreb, problemów z wodą, ale także biodegradacji, „żółtych kamizelek we Francji”, recyklingu, dyrektyw Parlamentu Europejskiego (The Single-Use Plastics Directive), tworzyw sztucznych, społecznych tendencji żywieniowych, ekonomicznych (niekoniecznie ekologicznych) mechanizmów rynkowych.

W ostatnich dniach licealiści przygotowali proekologiczny spot


Napisali także list otwarty do władz miasta ws. butelkomatu oraz opracowali kilka przepisów m.in. na szarlotkę z resztek chleba oraz pesto z liści marchewki.

Więcej o:
radomsko liceum radomsko klub myśli prospołecznej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE