Nie ufaj nieznajomym z pociągu. Policja apeluje o ostrożność

Przed południem, 25 marca kierownik pociągu jadącego z Częstochowy poprosił o pomoc policjantów, gdyż jeden z pasażerów nie posiadał biletu, a przy tym był agresywny. Podczas ustalania... ››

Przed południem, 25 marca kierownik pociągu jadącego z Częstochowy poprosił o pomoc policjantów, gdyż jeden z pasażerów nie posiadał biletu, a przy tym był agresywny. Podczas ustalania tożsamości mężczyzny okazało się, że nie ma on stałego miejsca zamieszkania. Policjanci zwrócili uwagę na duży plecak, który mężczyzna miał przy sobie.

 

Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, gdyż w bagażu były różne przedmioty. Począwszy od dowodów osobistych, paszportu, kart płatniczych, kart stałego klienta, kart rabatowych, dysków twardych od komputerów, telefonów komórkowych, aparatu fotograficznego i wielu innych. W związku z powyższym 33 -latek został przewieziony do komendy, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

 

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany kilka dni temu opuścił areszt śledczy, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za popełnianie przestępstw przeciwko mieniu,. Głównie  za kradzieże. Śledczy dotarli do mieszkańca Torunia, do którego należała większość zabezpieczonych fantów. Jak ustalili policjanci do kradzieży plecaka wraz z jego zawartością doszło, kiedy  pokrzywdzony 40 -latek usnął w przedziale. Śledczy nie wykluczają, że więcej osób stało się ofiarami tego przestępcy. 27 marca, złodziej z  pociągu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. W jego przypadku zagrożenie karą  wzrasta, gdyż działał on w warunkach recydywy.

 

Policja radzi jak bezpiecznie podróżować

 

Korzystając z pociągów czy komunikacji miejskiej unikajmy sztucznego tłoku i pilnujmy bagażu szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu ale także na samych dworcach i przystankach. Bagaż powinniśmy mieć cały czas w zasięgu wzroku. Należy dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie dokumenty, karty kredytowe, telefony komórkowe i pieniądze. Gotówkę trzymajmy przy sobie co najmniej w dwóch miejscach - pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty. Nie należy demonstrować zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na współpasażerów znajdujących się obok nas.

 

Unikajmy pustych przedziałów w pociągu, w autobusach siadajmy blisko kierowcy, nie nawiązujmy przygodnych znajomości. Nie zasypiajmy podróżując publicznymi środkami komunikacji. Klucze do mieszkania powinniśmy nosić w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść mieszkanie zanim osoba poszkodowana zdąży zareagować.

Więcej o:
radomsko policja pociąg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE