Przejazd kolejowy przez ulicę Reja

Na ulicy Reja, przed skrzyżowaniem z ulicą Mochnackiego, znajdował się całkiem niedawno przejazd kolejowy. Dziś nie ma po nim już praktycznie żadnego śladu

Na ulicy Reja, przed skrzyżowaniem z ulicą Mochnackiego, znajdował się całkiem niedawno przejazd kolejowy. Dziś nie ma po nim już praktycznie żadnego śladu.
Tory przebiegały tuż przez ulicę Reja mniej więcej tuż za widoczną na zdjęciu po lewej siatką ogrodzeniową. fot. Paweł Dudek
Teren ten z jednej strony (w kierunku głównych torów kolejowych) został zabudowany, a z drugiej jedynym śladem po torach jest nieutwardzona droga, a raczej ścieżka, prowadząca w stronę ulicy Sucharskiego, otoczona z obydwu stron zarośniętymi rowami odwadniającymi. Mało prawdopodobnym jest aby osoby przechodzące przez ulicę Reja na tym odcinku mogły się w ogóle domyślić takiej ciekawostki.

Bocznica ta prowadziła do znajdującego się obok ulicy Sucharskiego magazynu, w którym rozładowywano materiały do ciężarówek. Był to m.in. asfalt oraz smoła. Tory te przecinały także ulicę Mochnackiego, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Sucharskiego.

Z torów zaprzestano korzystać w latach 80. XX wieku, a rozebrano je kilkanaście lat temu, ale do dziś można zobaczyć ich położenie na wielu wydawanych współcześnie "aktualnych" papierowych mapach, a nawet w internetowej usłudze Mapy Google.

Więcej o:
kolej tory ulica reja przejazd magazyn transport pociąg
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE