Powstał blog historyczno-turystyczny o Radomsku

Zapoznaj się z blogiem historyczno-turystycznym radomsk.pl

Nasz redakcyjny kolega Paweł Dudek pod adresem www.radomsk.pl prowadzi blog tematyczny, opisujący historię miasta oraz regionu.

Historię tej pocztówki można przeczytać na radomsk.pl

Ponadto, znajdują się tam liczne informacje przydatne turystom czy osobom, które chcą pozwiedzać ciekawe miejsca w okolicy. Nie zabraknie licznych anegdot czy różnych spostrzeżeń związanych z miastem.

Obecnie, najpopularniejszymi tekstami są "7 rzeczy, których nie kupisz w Radomsku"  czy "Dawne nazwy ulic w Radomsku".

- Z zamiarem stworzenia w sieci swojego miejsca, w którym publikowałbym przede wszystkim materiały historyczne, nosiłem się już od dłuższego czasu. Kupiłem więc domenę i… na tym stanęło na kilka miesięcy. To nawet dobrze, ponieważ przez prawie rok od tego zakupu myślałem jak ma wyglądać moje historyczne miejsce w sieci. Miałem już pewne doświadczenia dzięki blogowi o Henryku Siemiradzkim (www.siemiradzki.paweldudek.com). Pomysł więc dojrzewał. W październiku 2014 roku pomysł już się wyklarował i powoli, bardzo powoli, składałem wszystko w całość - mówi Paweł.

Na blogu znajduje się obecnie ponad 30 materiałów. Podzielone one zostały na następujące działy - Publicystyka i newsy, Miejsca, Ludzie, Kronika, Materiały źródłowe, Tradycje, Pocztówki i Baza adresowa.

- To nie jest serwis z publikacjami naukowymi o Radomsku. Wszystko, co będzie u mnie publikowane, ma być przystępne i zrozumiałe dla przeciętnego radomszczanina. Nie oznacza to jednak, że neguję naukową formę – pewnie w międzyczasie będę gdzieś jeszcze publikował, jestem przecież z zawodu historykiem - mówi autor.

Blog ma też swoją stronę na Facebooku. Tam można na bieżąco śledzić nowe wstawiane materiały.

Gorąco zachęcamy do zaglądania, bo to niesamowita kopalnia wiedzy historycznej i turystycznej o Radomsku i okolicach!

Więcej o:
radomsk.pl blog radomsko24 redakcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE