Nikt nie chce odbierać śmieci od mieszkańców Radomska? Na przetarg nie wpłynęła żadna oferta

Nikt nie chce odbierać śmieci od mieszkańców Radomska? Na przetarg nie wpłynęła żadna oferta Fot. arch. redakcji

Urząd Miasta w Radomsku nie rozstrzygnął przetargu na odbiór odpadów od mieszkańców terenu gminy Miasta Radomska. Powód? Nie wpłynęła żadna oferta. Nie zgłosiła się nawet miejska spółka komunalna, czyli Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które obecnie świadczy usługi w tym zakresie.

Ogłoszony w połowie lipca przez magistrat przetarg miał wyłonić firmę, która będzie odbierać odpady komunalne od mieszkańców Radomska w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. Na to zadanie samorząd zamierza przeznaczyć kwotę 9,5 mln zł brutto.

W środę, 25 sierpnia 2021 r. w Biuletynie Informacji Publicznej została opublikowana informacja o treści „Członkowie komisji powołani zarządzeniem Prezydenta Miasta Radomska z dnia 20 lipca 2021 r., - w dniu dzisiejszym 25 sierpnia 2021 r. o godz. 11:30 nie dokonali otwarcia ofert, gdyż do upływu terminu składania ofert, nie wpłynęła żadna oferta”.

Jakie dalsze kroki, w związku z zaistniałą sytuacją zamierza podjąć magistrat? Czy Urząd Miasta posiada informację, dlaczego miejska spółka komunalna nie przystąpiła do przetargu? Takie m.in. pytania przesłaliśmy do Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko przetarg odbiór odpadów śmieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE