Jak zdobywać fundusze z EFS?

1 lutego w godzinach 10-11.30 w siedzibie starostwa odbędzie się spotkanie dotyczące zdobywania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.

1 lutego w godzinach 10-11.30 w siedzibie starostwa odbędzie się spotkanie dotyczące zdobywania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Europejski Fundusz Społeczny to jeden z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, którego głównym zadaniem jest rozwój społeczeństw. Z EFS pochodzi m.in. wsparcie polityki rynku pracy, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, adaptacyjność i rozwój kadr, wyrównywanie szans na rynku pracy.

Informacje na temat planowanych konkursów przekażą specjaliści z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. Szczególnie zwrócą oni uwagę na Poddziałanie 9.1.1 dotyczące zmniejszania nierówności w dostępie do przedszkoli. Na ten cel w 2012 roku przeznaczono dodatkowe środki pieniężne. Spotkanie będzie więc ciekawe przede wszystkim dla osób, które planują otworzyć lub prowadzą przedszkola, aczkolwiek wiedza przekazywana przez specjalistów przyda się wszystkim osobom zainteresowanym zdobywaniem funduszy z UE.

Potencjalni beneficjenci (czyli osoby, które będą chciały skorzystać z funduszy UE) będą mogli liczyć na wsparcie w przygotowaniu wniosków, ponieważ na spotkaniu zostanie przedstawiona także oferta obejmująca pomoc w tym zakresie.

Organizatorzy spotkania to Urząd Marszałkowski w Łodzi, Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wcześniej należy się zapisać - pod numerem telefonu 44 647 12 53 lub pod adresem e-mail info_piotrkowtrybunalski@roefs.pl, bądź oswiata2@powiat.radomszczanski.pl.

Więcej o:
fundusze europejski fundusz społeczny starostwo powiatowe urząd marszałkowsk starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE