Biznes przy tablicy w II LO

W dniach 14 – 20 listopada br , już po raz czwarty Liceum Baczyńskiego przystąpiło do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W dniach 14 – 20 listopada br, już po raz czwarty Liceum Baczyńskiego przystąpiło do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.W przedsięwzięciu rokrocznie bierze udział ponad 500 szkół w Polsce, a II LO w Radomsku jest jedyną szkołą w powiecie, która zaprosiła na lekcje przedsiębiorczości wielu gości, reprezentujących różnorodne profesje.


Uczniowie klas II i III spotkali się z przedstawicielami m.in. Szpitala Powiatowego, Urzędu Miasta, Urzędu Skarbowego, ESBANKU, Sądu Rejonowego, pracowni architektonicznej, Ball Packaging oraz kilku kancelarii prawnych


Uczennica klasy IIf, w której gościem był architekt pani Joanna Kowalczyk,  tak odniosła się do przeprowadzonej inicjatywy: 
- Uważam, że organizowanie Tygodnia Przedsiębiorczości to świetna idea, pozwala nam na bliższe przyjrzenie się poszczególnym zawodom i pomaga w podjęciu decyzji dotyczących naszej przyszłości. Zajęcia były  ciekawe i wszyscy uważnie słuchali pani architekt, która okazała się być absolwentką naszego liceum.


- Moim zdaniem organizowanie tego typu zajęć  w naszym liceum to bardzo dobry pomysł,  ponieważ pomoże to nam zdecydować się  co do losów naszej dalszej kariery zawodowej. Nie mamy w czasie roku szkolnego możliwości praktyki w danym miejscu pracy, więc każda informacja dotycząca praktycznych aspektów wykonywania  danego zawodu jest bardzo cenna i pouczająca.  Swoją przyszłość chciałabym związać z zawodem prawniczym, więc tym bardziej byłam zadowolona z tego spotkania – powiedziała uczennica klasy IIa, w której wykład poprowadził  adwokat Szymon Zyberyng.


Koordynatorkami projektu w szkole są od początku nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Sylwia Wawrzyniak i Renata Langier, które od kilku lat realizują autorski program orientacji zawodowej „I co dalej maturzysto”.W Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości uczestniczy 56 krajów. Celem projektu jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi  oraz umożliwienie im zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

Więcej o:
tydzień przedsiębiorczości ii lo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE