Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

Związkowcy z JYSK Radomsko dyskutowali o sytuacji w firmie. Trwa referendum strajkowe

Miasto

Blisko 40 pracowników Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku wzięło udział w spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszonych w NSZZ Solidarność. Tematem rozmowy była sytuacja w firmie

Blisko 40 pracowników Centrum Dystrybucji  JYSK w Radomsku, 18 lutego, wzięło udział w spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszonych w NSZZ Solidarność. Tematem  rozmowy była sytuacja w firmie.

 

Ze strony związkowej w spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banku, Handlu i Ubezpieczeń Alfred Bujara, który jest również z-cą Przewodniczącego Unii Commerce oraz Przewodniczący Podregionu Radomszczańskiego Leszek Głogosz. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele pracodawcy koordynator ds. Kadr i Płac Agnieszka Poteralska oraz kierownik ds. technicznych i systemowych Jacek Przerwa.

 

Na spotkaniu poruszono sytuację pracowników w Centrum Dystrybucji JYSK, którzy nadal żądają podwyżek płac, aż o 40%. Motywują to wzrastającymi przychodami firmy i JYSK. - Nie było od podwyżek od 2008 roku. Pogarszały się nam warunki pracy. Często wypowiadano umowy o pracę matkom samotnie wychowującym  dzieci - mówi obecny na spotkaniu Przemysław Kowalski przewodniczący zakładowej organizacji związkowej w JYSK Polska. Związkowcy deklarują wole współpracy z szefami firmy.  - Organizacja związkowa deklaruje wole współpracy odnośnie podnoszenia, jednak takie woli nie ma ze strony pracodawcy. Nie ma także dialogu - dodaje Przemysław Kowalski.

 

Związkowcy  z Radomska mają również zastrzeżenia do kierownictwa JYSK o wynajem pomieszczeń dla organizacji związkowej. Nie zgadzają się na płacenie pracodawcy 1800 zł za trzydziestometrowy lokal, który w rzeczywistości jest palarnią dla załogi Centrum Dystrybucji JYSK. - Wszelkie ustalenia finansowe pozostają w gestii zarządu spółki w Gdańsku - informuje kierownik Jacek Przerwa. - Niemniej jednak ze swojej strony przygotujemy takie miejsca ale potrzebna jest decyzja.

 

Na internetowej stronie związków zawodowych   trwa referendum strajkowe. Głosować może pracownik, który poda swój numer identyfkacyjny. Referendum potrwa do 10 marca.  Póki co za strajkiem opowiedziało się 96,4 % głosujących.

komentarze