Alarm? Wiem, jak działać!

Alarm? Wiem, jak działać! Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Kogo zawiadamiać o ,,alarmie bombowym” w szkole i co robić w obliczu zagrożenia? W czwartek 13 lutego w Starostwie Powiatowym w Radomsku, odbyło się szkolenie na ten temat.

W spotkaniu poświęconym szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w placówkach oświatowych uczestniczyli dyrektorzy szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli w naszym powiecie.

Omawiano m. in. zasady postępowania w przypadku uzyskania informacji o podłożeniu lub zlokalizowaniu urządzenia wybuchowego w obiekcie użyteczności publicznej, zasady postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym w placówce oświatowej a także zasady bezpiecznej ewakuacji z budynku szkoły.

- Informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego w placówkach oświatowych, niestety, mają też miejsce w budynkach na terenie naszego powiatu. Przykładem mogą być rozsyłane drogą elektroniczną informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych podczas zeszłorocznych matur. Dlatego bardzo ważna jest wiedza, jak postępować w takich przypadkach- mówiła uczestnikom szkolenia Ewa Gajzler, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Szkolenie prowadzili: młodszy aspirant Agnieszka Kropisz – Profilaktyk Społeczny i aspirant Daniel Nowakowski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Radomsku oraz aspirant Janusz Bartnik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

Więcej o:
starostwo powiatowe w radomsku komenda powiatowa w radomsku komenda powiatowej straży pożarnej radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE