5 typów ludzi, których nie lubimy w pracy

5 typów ludzi, których nie lubimy w pracy

W biurze spotykają się bardzo różne osobowości i nie zawsze zachęcają Cię do nawiązywania koleżeńskich relacji. Na szczęście w pracy nie musisz przyjaźnić się ze wszystkimi.

Nie jest możliwe, by lubić każdego człowieka, z którym stykasz się w pracy. Przedstawiamy 5 typów ludzi, których szczególnie ciężko znieść w roli współpracowników.

Ponurak

Są osoby, które swoim negatywnym podejściem potrafią zabić każdą radość i zgasić wszelki entuzjazm. Ponuraka poznasz po wiecznie naburmuszonej minie i ciągłej negacji. Każdą innowację postrzega w kategorii zagrożenia. Każdemu przedsięwzięciu wróży rychłą porażkę. Częste przebywanie pod wpływem biurowego malkontenta może zniechęcić Cię do pracy i sprawić, że zarazisz się jego czarnowidztwem.

Plotkarz

Szczególnie uciążliwym typem w biurze jest plotkarz. Taka osoba wie wszystko o wszystkich i nie waha się roztrząsać prywatnych spraw kolegów, których akurat nie ma w pobliżu. Często plotkarskie rewelacje prowadzą do konfliktów, szczególnie gdy znacznie mijają się z prawdą.

Pożyczający

Niektóre osoby mają zwyczaj ciągłego pożyczania od współpracowników różnych drobiazgów. Na ogół zapominają o ich oddawaniu. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zginął Twój nowy długopis, najprawdopodobniej znajduje się on u Pożyczającego. Szczególną odmianą Pożyczających są Wyjadacze. Tacy ludzie znajdują największą przyjemność w pustoszeniu biurowych lodówek. Bez pytania częstują się czyimiś kawą, mlekiem czy drugim śniadaniem.

Pasożyt

Być może znasz osobę, która odgrywa w pracy niezaradną a jednocześnie bardzo wychwala Twoje kompetencje. Uważaj, by nie stać się ofiarą manipulacji biurowego Pasożyta. Taki ktoś tylko czeka, byś zlitował się nad jego brakiem umiejętności i wykonał za niego jakieś szczególnie niewdzięczne zadanie.

Czyhający na potknięcia

Szczególnie nieprzyjemnym typem współpracownika jest osoba, która czerpie ogromną satysfakcję z porażek innych. Taki ktoś tylko czyha aż powinie Ci się noga a kiedy to się wydarzy nie omieszka poinformować o tym przełożonego.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE