Zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu. Powstał Referat Rejestracji Pojazdów oraz Referat Praw Jazdy i Transportu

Zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu. Powstał Referat Rejestracji Pojazdów oraz Referat Praw Jazdy i Transportu

W Starostwie Powiatowym w Radomsku został utworzony Referat Rejestracji Pojazdów. To nowość. Utworzono go wydzielając z Wydziału Komunikacji i Transportu dwa odrębne referaty: Referat Rejestracji Pojazdów i Referat Praw jazdy i Transportu.

Nowy referat będzie miał swojego kierownika. Został nim Marcin Sowa. Urzędnicy tłumaczą, że decyzję o wydzieleniu referatów wymusiło życie.

- Państwo nakłada na samorząd coraz więcej obowiązków związanych z rejestracją pojazdów, nadzorem nad ośrodkami szkolenia kierowców czy uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym, by usprawnić obsługę interesantów, Zarząd Powiatu podjął decyzję podzieleniu Wydziału Komunikacji i Transportu na dwa referaty: Rejestracji Pojazdów oraz Referat Praw Jazdy i Transportu – wyjaśnia Arkadiusz Szczegodziński, Kierownik Biura Promocji Powiatu, Turystyki i Sportu.

Naczelnikiem Referatu Praw Jazdy i Transportu będzie – jak dotychczas, Henryk Zieliński. Referatem Rejestracji Pojazdów pokieruje natomiast Marcin Sowa, który swoje obowiązki będzie pełnić od środy 26 lutego 2020 r.

- W odpowiedzi na konkurs wpłynęło 9 aplikacji – 5 osób nie spełniło wymogów formalnych. 4 osoby przystąpiły do testu, ale tylko jeden kandydat przeszedł do kolejnego etapu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej. Spełniał wszystkie wymagania i wywarł bardzo dobre wrażenie na komisji konkursowej – mówi Arkadiusz Szczegodziński.

Więcej o:
radomsko starostwo wydział komunikacji referat rejestracji pojazdów zmiany
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE