Magdalena Spólnicka i Konrad Zyberyng już po ślubowaniu

Magdalena Spólnicka i Konrad Zyberyng już po ślubowaniu Fot. Screen/lodzkie.pl

Magdalena Spólnicka (KO) i Konrad Zyberyng (PiS), radomszczańscy radni Sejmiku Województwa Łódzkiego 7 maja złożyli rotę ślubowania i rozpoczęli tym samym kadencję 2024-2029.

Pierwszą sesję nowej kadencji Sejmiku Województwa Łódzkiego zwołano na wtorek 7 maja. Ślubowanie złożyli m.in. radni z Radomska Magdalena Spólnicka i Konrad Zyberyng.

Najpierw sesję rozpoczął jednak przewodniczący-senior, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. To on odebrał ślubowanie od 33 radnych, a następnie zarządził głosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego.

Na to stanowisko zgłoszonych zostało dwoje radnych: Małgorzata Grabarczyk z Koalicji Obywatelskiej oraz Janusz Ciesielski z Prawa i Sprawiedliwości. Oboje to doświadczeni samorządowcy z 20- i 30-letnim stażem w samorządach różnych szczebli. W głosowaniu tajnym za kandydaturą Małgorzaty Grabarczyk zagłosowało 17 radnych i to ona objęła stanowisko przewodniczącej. Janusz Ciesielski uzyskał o jeden głos mniej.

Po ogłoszeniu wyników i odebraniu gratulacji nowa przewodnicząca ogłosiła, na wniosek radnych, przerwę w obradach do czwartku, do godz. 17.00, bo ugrupowania nadal nie porozumiały się na szczeblu krajowym co do obsadzenia stanowisk marszałków w kilku województwach. W czwartek poznamy także cały skład zarządu województwa łódzkiego.

Więcej o:
magdalena spólnicka konrad zyberyng sejmik sejmik województwa łódzkiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE