Radomsko, Łódzkie 0.5o Niedziela, 26 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Zarządzanie flotą pojazdów w branży budowlanej – jak je usprawnić?

Miasto
Redakcja Artykuł sponsorowany

Firmy wykonujące prace budowlane związane są wieloma kontraktami oraz zobowiązane do przestrzegania konkretnych terminów. Aby prace przeprowadzono w odpowiednim tempie, konieczne jest właściwe zarządzanie dostawami materiałów budowlanych.

Tego właśnie oczekuje się od dostawców i firm transportowych zajmujących się obsługą branży budowlanej. Jeśli chcą zaistnieć na rynku i zdobyć zaufanie partnerów biznesowych, muszą wdrożyć rozwiązania zapewniające przewagę konkurencyjną. Pomocny może być tu system WEBFLEET.

WEBFLEET w zarządzaniu flotą dla branży budowlanej

System WEBFLEET (https://telematics.tomtom.com/pl_pl/webfleet/) umożliwia ciągłą łączność z flotą i monitoring pojazdów. Na bieżąco aktualizuje lokalizację kierowców, ich trasy, planowany czas dotarcia na miejsce. Wszelkie te aspekty pomagają w odpowiednim zarządzaniu flotą pojazdów.

Terminowość stanowi jeden z najważniejszych wyznaczników dobrego działania firmy przewozowej. Szczególnie w branży budowlanej, gdzie liczą się dostawy just-in-time, a wszelkie opóźnienia przekładają się na ogromne straty lub kary finansowe. WEBFLEET pomaga im zapobiegać.

Ponieważ prace budowlane podlegają dynamicznym zmianom ze względu na warunki pogodowe czy zmiany terminów u podwykonawców, istotne jest nie tylko terminowe realizowanie dostaw, ale również elastyczne zmiany i szybkie reakcje. WEBFLEET pozwala na podejmowanie lepszych decyzji; dzięki informacji pogodowej oraz mapom aktualizowanym w czasie rzeczywistym, w przypadku jakichkolwiek przeszkód na trasie system podpowiada, w jaki sposób najszybciej można dotrzeć do celu. Platforma pozwala też na stałą komunikację z kierowcą. Przewoźnicy mogą informować zarządzającego flotą o ewentualnych przystankach i innych nieprzewidzianych okolicznościach. Dzięki temu menadżer floty jest w stanie uprzedzić swojego odbiorcę o wszelkich odchyleniach od harmonogramu. Kierownik budowy dzięki danym z systemu telematycznego eliminuje przestoje, dokonując odpowiednich modyfikacji planu po swojej stronie. Poza uniknięciem kar umownych buduje to zaufanie do partnera biznesowego. Dlatego właśnie korzystanie z systemu WEBFLEET stanowi silny atut i przewagę konkurencyjną na rynku firm transportowych.

Optymalizacja kosztów i wydajność z systemem telematycznym

Przy współpracy z branżą budowlaną jednym z czynników konkurencyjności są oczywiście odpowiednie ceny. Można je zaproponować dzięki poprawie wydajności i optymalizacji kosztów. To wszystko zapewnia platforma WEBFLEET. Właściwe planowanie tras i przewozów umożliwia maksymalne wykorzystanie zasobów firmy oraz realizację zwiększonej ilości zleceń i przejazdów.

Dodatkowa funkcjonalność systemu to kontrola poziomu spalania paliwa w pojazdach, a nawet stylu jazdy poszczególnych kierowców, co przekłada się na realne oszczędności eksploatacyjne. Kontrola stylu jazdy jednocześnie podnosi bezpieczeństwo i obniża wypadkowość, a więc również wyłączenie z pracy kierowców i pojazdów. Bieżąca kontrola stanu pojazdów pozwala natomiast odpowiednio planować przeglądy, co zapobiega niespodziewanym przestojom floty.

WEBFLEET może wyróżnić firmę przewozową na tle konkurencji. Funkcje systemu pozwalają realizować zlecenia w terminie, ułatwiają elastyczne podejście do oczekiwań klienta, zwiększają przewidywalność dostaw, poprawę wydajności i optymalizację kosztów w firmie transportowej.

źródło: https://telematics.tomtom.com/pl_pl/webfleet/

komentarze