Władze Radomska zdradzają plany rozwoju centrum miasta. Ma być więcej zieleni i „uspokojenie” ruchu

Jak w niedalekiej przyszłości ma wyglądać centrum Radomska? Jakie inwestycje planuje Urząd Miasta? O tym podczas briefingu prasowego mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Podczas spotkania z dziennikarzami, prezydent Radomska podsumował realizację jednej z najnowszych miejskich inwestycji, czyli budowę parkingu w rejonie Al. Jana Pawła II i ul. Reymonta. Podkreślał, że jest to nie tylko parking, ale również teren służący do rekreacji, gdzie znajduje się także zieleń. Niebawem uruchomione tam zostaną stacje do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Korzystanie z nich ma być bezpłatne dla mieszkańców Radomska.

- Ma to w zamyśle zachęcić mieszkańców do inwestowania w transport bezemisyjny - dodaje Monika Andrysiak, wiceprezydent Radomska.

Prezydent Jarosław Ferenc mówił również o dalszych planach rozwoju centrum miasta.

- Na przełomie roku będziemy ogłaszać przetarg na przebudowę ul. Reymonta – od ul. Żeromskiego, w kierunku „mostka”. Mamy już gotowy projekt techniczny tej inwestycji oraz jej dofinansowanie z Programu Rozwoju Dróg Lokalnych. Jest tam dość wąski pas drogowy, więc będą szerokie chodniki. Nie będzie żadnych rabat, tylko prawdopodobnie skrzynki z roślinnością, takie, jak na łuku ulicy Żeromskiego. Na skrzyżowaniu ulicy Reymonta i Warszyca zostanie wybudowane małe rondo – wyjaśnia Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku.

W planach rozwoju centrum Radomska jest również przebudowa Al. Jana Pawła II.

- Na nitce wschodniej będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy, a na nitce wschodniej ruch zostanie uspokojony. Będą miejsca na ogródki. Myślimy też o tym, by przy przebudowie rzeki Radomki, którą mamy zamiar wkrótce rozpocząć, wybudować schody tarasowe oraz dwa mostki. Chodzi nam o to, by ruch w centrum miasta został uspokojony – mówi Jarosław Ferenc.

Jarosław Ferenc zapewnił, że nie ma planów zamknięcia centrum miasta dla ruchu kołowego. Są natomiast plany rozbudowy nowego parkingu w rejonie Al. Jana Pawła II i ul. Reymonta.

- Znajduje się tu budynek, który jest w bardzo złym stanie. Stoi on na prywatnej działce. Chcemy nabyć tę działkę. Będziemy tam chcieli wykonać kontynuację terenów zielonych. Powstanie tam również kilkanaście miejsc parkingowych. Są tam piękne drzewa. Utworzymy tam dojście do muru klasztornego. Wystąpiliśmy do właścicieli jeszcze innych, pobliskich działek, aby sprzedali je miastu. Planujemy tam kolejne tereny zielone – tłumaczy Jarosław Ferenc. 

Z planów rozwoju centrum miasta cieszy się Tadeusz Kubak, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Przyszłoroczny budżet miasta jest proinwestycyjny. To bardzo cieszy. Myślę, że w mieście będzie nam się żyło lepiej i bezpieczniej, a ulica Reymonta będzie bardziej funkcjonalna – podkreśla Tadeusz Kubak.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko inwestycje centrum miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE