Operacja „Czysta Rzeka Radomka” część II w maju w Radomsku

Operacja „Czysta Rzeka Radomka” część II w maju w Radomsku Fot. kadr z I edycji/fot. radomszczanski.pl

W maju, a konkretnie w jego 25 dniu, Radomszczański Alarm Smogowy zaprasza na drugą część akcji „Czysta Rzeka Radomka”.

Pierwsza edycja odbyła się 20 marca. Wówczas to kilku uczestników sprzątało Radomkę czterech wyznaczonych odcinkach: park Świętojański, ul. Mokra, okolice ul. Podleśnej, Metalurgia oraz Kopiec (od pomnika na ul. Zgody do Metalurgii).

- Zapraszamy młodszych i starszych na wspólną poprawę estetyki okolicy, a co za tym idzie jakości naszego życia pokażmy tym, którzy nie szanują wspólnego dobra, jakim jest natura, że nie akceptujemy takiego zachowania - zachęca Artur Szponder z RAS Radomsko.

Druga część akcji zaplanowana jest na 25 maja o godz. 12.00.

- Spotkamy się nad Radomką na terenie Galerii Metalurgia. Tam będą worki, rękawiczki i oczywiście poczęstunek. Podzielimy się wtedy na zespoły, bo choć podczas pierwszej akcji udało nam się wspólnie zebrać aż 360 kg odpadów, to jeszcze dużo jest do zrobienia: ul. Podleśna, Metalurgia, okolice Kopca - wyjaśnia Szponder.

Warto ubrać się w wygodne ubrania i takie, których nie szkoda pobrudzić. Rękawiczki robocze nitrylowe zapewniają organizatorzy. Warto też kalosze jeżeli posiadacie, bo czasami warto wyciągnąć coś z wody. Całość akcji powinna zająć około 3-4 godzin. Rejestracja do wydarzenia w TYM MIEJSCU.

Organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Radomszczański Alarm Smogowy oraz Powiat Radomszczański. Wydarzenie patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Radomszczańskiego

O odbiór odpadów zapewni PGK Radomsko.

Więcej o:
czysta rzeka opercja czysta rzeka radomka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE