Wiosennie w OWR

Podopieczni Ośrodka Wspierania Rodziny oficjalnie powitali wiosnę. I rozpoczęli wiosenne zabawy. Wychowankowie świetlicy środowiskowej przy ul. Reja rozwiązywałi wiosenne krzyżówki, zagadki,... ››

Podopieczni Ośrodka Wspierania Rodziny oficjalnie powitali wiosnę. I rozpoczęli wiosenne zabawy.

 

Wychowankowie świetlicy środowiskowej przy ul. Reja rozwiązywałi wiosenne krzyżówki, zagadki, szarady i rebusy.

 

- Dużym powodzeniem cieszyły się przeprowadzone zajęcia w jakże popularne kalambury oraz wielka krzyżówka, na której dzieci wykreślały wiosenne słowa. Starsze dzieci uczęszczające na świetlicę, swoim młodszym kolegom, zaproponowały stworzenie podobnej krzyżówki dla młodszych. Zabawy i radości było co nie miara – mówi Sylwia Rutkowska, wychowawca świetlicy.

 

Dzieci i młodzież ze świetlicy przy ul. M. Konopnickiej zajęli się natomiast przygotowaniem wiosennego ogródka witaminowego.

 

- Wychowankowie świetlicy sadzili cebulki szczypiorku, siali rzeżuchę oraz rzodkiewkę, aby w kolejnych tygodniach cieszyć się z własnych upraw i wykorzystywać je podczas przygotowania posiłków. Zajęcia zakończyły się konkursem na najbardziej wiosenną kanapkę – przygotowaną własnoręcznie przez każde dziecko z wiosennych warzyw – opowiada Patrycja Kaczmarek, wychowawca świetlicy.

 

Ośrodek Wspierania Rodziny tworzy 7 świetlic środowiskowych i Klub Mlodziaka. Codziennie w zajęciach organizowanych przez Ośrodek uczestniczy ponad 200 dzieci i młodzieży.

Więcej o:
owr dzieci
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE