II Liceum podbiło Politechnikę Łódzką!

Aż 11 miejsc i wyróżnień przypadło uczniom II Liceum Ogólnokształcącego podczas XXI Seminarium Uczniowsko-Studenckiego organizowanego przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony... ››

Aż 11 miejsc i wyróżnień przypadło uczniom II Liceum Ogólnokształcącego podczas XXI Seminarium Uczniowsko-Studenckiego organizowanego przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, które odbyło się 18 marca b.r. Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się w najbliższy piątek - 25 marca.

 


Jak co roku Seminarium dotyczyło problemów ochrony środowiska. Młodzież nie tylko z województwa łódzkiego rywalizowała ze sobą podczas kilku sesji w różnych kategoriach: referat, praca plastyczna, plakat, poster, prezentacja multimedialna oraz film. Wśród najlepszych znalazło się aż 18 uczniów z radomszczańskich szkół, którzy zajęli 13 lokat w różnych kategoriach, ale to uczniowie "Baczyńskiego" (przygotowani przez nauczycielki chemii: Renatę Langier, Sylwię Wawrzyniak i Małgorzatę Wojtecką) są najliczniejszą grupą nagrodzoną podczas Seminarium.

 

W kategorii referat kapituła konkursu na czele z wykładowcami PŁ za najlepsze wystąpienie uznała wystąpienie Krystiana Baneta - ucznia klasy III z "Baczyńskiego". Także najmłodsi z II Liceum zostali docenieni podczas Seminarium - uczniowie klasy I: Żaneta Kempa, Piotr Staszewski oraz Maciej Wielgus zajęli II miejsce w kategorii film, zaś w kategorii plakat najlepszy okazał się Czarek Zimoch - uczeń klasy II z II LO. Z "Baczyńskiego" nagrodzeni zostali także:

- Aleksandra Grzęda - I miejsce w kategorii praca plastyczna;

- Karolina Pawlik i Beata Warda - II miejsce w kategorii plakat;

- Karolina Radziejewska - II miejsce w kategorii praca plastyczna;

- Marta Kuczkowska - III miejsce w kategorii praca plastyczna;

- Monika Przybyłek - wyróżnienie w kategorii plakat;

- Angelika Śliwińska i Monika Gawęcka - wyróżnienie w kategorii plakat;

- Kamila Niewiadoma i Angeliki Trangas - wyróżnienie w kategorii praca plastyczna;

- Marta Wróblewska - wyróżnienie w kategorii praca plastyczna.

 

 

Podczas tegorocznego Seminarium wyróżniły się także uczennice z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska: w kategorii prezentacja multimedialna Olga Stępień zajęła III miejsce, zaś Klaudia Kansy uzyskała jedno z siedmiu wyróżnień.

 

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Więcej o:
baczyński zsdioś drzewniak seminarium
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE