Majówka 2024. Na drogach będzie więcej policyjnych patroli

Majówka 2024. Na drogach będzie więcej policyjnych patroli Fot. KPP Radomsko

Przed nami długi majowy weekend. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, turystów oraz mieszkańców, od 30 kwietnia do 6 maja radomszczańscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjno-kontrolne.

Podczas długiego weekendu majowego policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach. Kierujący mogą spodziewać się większej liczby patroli na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu.

- Chcemy przede wszystkim nieść pomoc uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do celu i zapewnić płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Będziemy również egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie ograniczeń prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Reagować będziemy na wszelkie wykroczenia uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych (przede wszystkim w rejonach przejść dla pieszych), rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, motorowerzystów i motocyklistów. Reagować będziemy również na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kontrole akcja majówka 2024 patrole policji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE