Piotrkowska prokuratura informuje o akcji w Przedborzu. Zatrzymano 6 osób związanych z narkobiznesem

Piotrkowska prokuratura informuje o akcji w Przedborzu. Zatrzymano 6 osób związanych z narkobiznesem Fot. KPP Radomsko

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przesłała odpowiedzi na pytania skierowane przez portal Radomsko24.pl, dotyczące zatrzymań, do których doszło w Przedborzu. Zatrzymane osoby podejrzane są o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Poniżej treść komunikatu, przekazanego portalowi Radomsko24.pl, podpisanego przez Krzysztofa Wiernickiego – prokuratora Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim w ramach I Wydziału Śledczego wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Radomsku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, jak też uczestniczenia w takim obrocie, a nadto odpłatnego udzielania wskazanych środków narkotycznych innym osobom, tj. o przestępstwa określone w ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. W sprawie tej w dniu 24 kwietnia 2024 roku funkcjonariusze Policji ze wskazanych jednostek, na polecenie prokuratora prowadzącego śledztwo, przeprowadzili przeszukania w szeregu wytypowanych lokalach oraz w pojazdach na terenie Przedborza. W wyniku tych działań ujawniono i zabezpieczono środki odurzające, urządzenia służące do porcjowania narkotyków, a także znaczną ilość gotówki, pochodzącej z handlu narkotykami. Policjanci dokonali również zatrzymania sześciu, wcześniej wytypowanych osób, związanych z tym procederem. Osoby te po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim usłyszały zarzuty, dotyczące kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami, wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych, a także odpłatnego udzielania oraz posiadania takich substancji. Wobec dwóch podejrzanych zatrzymanych w dniu 24 kwietnia 2024 roku na wniosek prokuratora Sąd zastosował areszt tymczasowy i na okres 3 miesięcy trafili oni do Aresztu Śledczego. Natomiast wobec pozostałych czterech podejrzanych, po ich przesłuchaniu, prokurator postanowił zastosować wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji, poręczeń majątkowych oraz zakazów opuszczania kraju. Były to kolejne czynności wykonane w przedmiotowym śledztwie, gdyż już wcześniej zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych usłyszał inny podejrzany, który także został tymczasowo aresztowany. Za zarzucane w tej sprawie podejrzanym czyny zabronione, w zależności od treści ogłoszonych zarzutów, grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze: za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą – do 15 lat, za udział w takiej grupie – do 8 lat, za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych lub środków odurzających – do 12 lat, za posiadanie narkotyków – do lat 3, a w przypadku posiadania znacznej ilości takich substancji – do 10 lat. Śledztwo w tej sprawie jest w toku i prowadzone są w nim dalsze czynności procesowe.

Czytaj też: Uderzenie w narkobiznes w powiecie radomszczańskim. Sześć osób zatrzymanych

Więcej o:
powiat radomszczański przedbórz narkotyki zatrzymanie prokuratura okręgowa w piotrkowie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE