Na nowym maszcie PP4 w Radomsku powiewa już biało-czerwona flaga

Na nowym maszcie PP4 w Radomsku powiewa już biało-czerwona flaga Fot. UM Radomsko

W poniedziałek, 29 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Radomsku przedszkolaki obchodziły Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Część artystyczna odbyła się w budynku przedszkola, gdzie przedszkolaki, w towarzystwie biało-czerwonych barw, zaprezentowały swoje talenty recytatorskie i wokalne. Kolejnym punktem obchodów było uroczyste wciągnięcie przez prezydenta Radomska polskiej flagi na maszt przed budynkiem przedszkola przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego.

Przedszkole „Pod Zielonym Ludkiem” jest pierwszym w Radomsku posiadającym swój maszt. Jego zakup i montaż udało się sfinansować dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz rodziców, którzy część potrzebnej kwoty zebrali organizując kiermasz ciast. Ich wspólna praca zaowocowała wysokim na 8 metrów masztem, na którym od poniedziałku, 29 kwietnia powiewa biało-czerwona flaga.

W uroczystościach wzięli udział: prezydent Radomska - Jarosław Ferenc, zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch, przewodnicząca Rady Rodziców, grono pedagogiczne oraz przedszkolaki.

Więcej o:
radomsko pp4 radomsko przedszkole nr 4 radomsko maszt flaga dzień flagi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE