RAP Radomsko wraca z brązowym medalem ze Słowacji

RAP Radomsko wraca z brązowym medalem ze Słowacji

Z brązowym medalem wracają ze słowackiego turnieju Cordial CUP, młodzi piłkarze RAP Radomsko z rocznika 2008.

W dniach 3-5 maja zawodnicy z Grupy Czerwonej rocznika 2008, Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej wzięli udział w międzynarodowym turnieju Cordial CUP na Słowacji. 

W turnieju udział wzięło łącznie 18 zespołów, które reprezentowały takie państwa Słowacja, Węgry, Ukraina. Z Polski był tylko zespół ESBANK RAP Radomsko. W sobotę, w pierwszym dniu turnieju rozgrywano spotkania w ramach fazy grupowej, natomiast drugi dzień toczył się w ramach zmagań pucharowych.

- W ciągu dwóch dni chłopcy rozegrali 7 spotkań, które każde trwało 25 minut. W Presovie przez cały czas trwania turnieju padał deszcz co znacznie utrudniało grę w piłkę nożną. Po bardzo emocjonujących meczach, nasz zespół zajął ostatecznie III miejsce  – mówi Krzysztof Kowalski z RAP Radomsko.

Najlepszym strzelcem turnieju Cordial CUP okazał się Maciej Kłodos, który zdobył 10 bramek. Za zajęcie trzeciego miejsca zawodnicy RAP Radomsko otrzymali bilet na międzynarodowy turniej Fragaria CUP, który odbywa się 1-6 lipca na Słowacji.

Przebieg gier: 
Faza grupowa:
ESBANK Radomsko - Arsenal Kijów 2:0 (Kłodos, Olszewski)
ESBANK Radomsko - TJ Sokol Lubotice 7:0 (Kłodos 4, Łuszczyn, Hemerling, Prokop)
ESBANK Radomsko - Debreceni Labdarugo Akademia 1:1 (Kłodos)
ESBANK Radomsko - FK Humenne 2:0 (Kłodos 2)
ESBANK Radomsko - FC Crow Kosice 7:0 (Kłodos 2, Karski 2, Prokop, Bogacz, Struzik)

Półfinał:
ESBANK RAP Radomsko - Zinedin Uzhgorod 0:2

Mecz o 3. miejsce:
ESBANK RAP Radomsko - Debreceni Labdarugo Akademia 2:-0 (Struzik, Prokop)

Drużynę ESBANK RAP Radomsko reprezentowali:Piotr Olczyk, Wojciech Bogacz, Kacper Olszewski, Maciej Bauer, Piotr Prokop, Ksawery Sulmiński, Filip Karski, Aleksy Łuszczyn, Julian Struzik, Maciej Kłodos, Patryk Hemerling. Trener: Mateusz Walaszczyk.

Więcej o:
rap rap radomsko piłka nożna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE