RKS Radomsko przegrał ligowy hit z Sokołem Aleksandrów Łódzki

RKS Radomsko przegrał ligowy hit z Sokołem Aleksandrów Łódzki Fot. D. Pietralik/K. Górnik/RKS Radomsko

Oczy kibiców RKS Radomsko w sobotę 20 kwietnia były skierowane na Aleksandrów Łódzki. Tam radomszczańska drużyna prowadzona przez Sławomira Majaka grała mecz z liderem IV ligi Sokołem Aleksandrów.

Spotkanie to określano hitem kolejki. Przed 23. kolejką Sokół Aleksandrów miał trzy punkty przewagi nad RKS Radomsko. Ewentualna wygrana gospodarzy mocno oddaliłaby wizję awansu RKS do III ligi. Za plecami radomszczan ze stratą jednego punktu znajdował się Widzew II Łódź. Rezerwy Widzewa swój mecz grają w niedzielę 21 kwietnia z Ceramiką Opoczno. Dodajmy, że jesienią w Radomsku, RKS zremisował z Sokołem 0:0.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej części gry RKS przejął inicjatywę i przyniosło to bramkę w 54. min. gola na 1:0 precyzyjnym strzałem zza pola karnego zdobył Filip Bednarski. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać, ale piłka po zamieszaniu w polu karnym i strzale zawodnika Sokoła trafiła w poprzeczkę. W 70. min. kapitalnym strzałem popisał się Julisz Molis. Jego uderzenie nad poprzeczką przeniósł bramkarz Rogalewicz. W 87. min., po rzucie wolnym egzekwowanym przez gospodarzy, bramkę na 1:1 zdobywa Michał Wolinowski. Za minutę kolejny rzut wolny. Zza pola karnego idealnie przymierzył Przemysław Woźniczak i Daniel Niźnik pokonany po raz drugi. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył pięć minut. Arbiter wtedy podyktował jeszcze rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Jardel Cruz (w przeszłości grał w Mechaniku Radomsko). Jedenastkę wykonał jedank fatalnie i piłkę pewnie złapał Niźnik. RKS przegrał 2:1 i strata do lidera wynosi już 6 punktów.

Sokół: Rogalewicz – Bierżyński, Chojecki, Dziuba, Wolinowski – Najdyszak, Gmosiński (67′ Jardel Cruz), Woźniczak, Pawlikowski (25′ Trenkner, 85′ Filipiak) – Kania, Pawlak (80′ Soucek)
RKS: D Niźnik – Lucas Giovani, O. Siuda, D. Trawiński, K. Misztalski – J. Góralczyk, F. Bednarski, J. Molis (86′ Kapica), V. Ferreira – W. Płaneta, B. Machaj

Żółto-niebieskich w Aleksandrowie wspierała stuosobowa grupa kibiców RKS Radomsko.

W następnej kolejce żółto-niebiescy zagrają u siebie z Polonią Piotrków. 27 kwietnia o godz. 15.00.