Pijany pracownik zwolniony z pracy spowodował kolizję

Pijany pracownik zwolniony z pracy spowodował kolizję

15 stycznia o godz. 14.20 na terenie jednego ze sklepów przy ul. Reymonta w Radomsku został ujawniony pracownik, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia personelu sklepu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna 56-letni mieszkaniec Radomska miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Właściciel placówki handlowej rozwiązał z nim stosunek pracy nakazując mu opuszczenie sklepu.

O godzinie 15.10, ci sami policjanci, którzy badali wcześniej stan trzeźwości mężczyzny zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego w Radomsku, przy ulicy Reymonta . Okazało się, że mężczyzna po opuszczeniu miejsca pracy odjechał swoim samochodem marki Nissan, w kierunku ul. Reymonta, gdzie doprowadził do zderzenia z prawidłowo zaparkowanym samochodem Toyota.

Policjanci ponownie zbadali stan trzeźwości mężczyzny, tym razem jako kierującego, gdzie badanie wykazało, że 56-latek miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Teraz odpowie nie tylko za podjęcie czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu, ale również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

Więcej o:
komenda powiatowa policji w radomsku radomsko kara kolizja drogowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE