Tylko jednego dnia 65 kierowców przekroczyło prędkość

Tylko jednego dnia 65 kierowców przekroczyło prędkość

19 kwietnia policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych „Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. 65 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

- Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 65 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości - wskazał mł. asp. Dariusz  Kaczmarek z KPP Radomsko.

Kaczmarek wyjaśnił, że działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

Policyjne statystyki pokazują, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, dlatego mundurowi tłumaczyli jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków, tj. m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Więcej o:
policja policja radomsko akcja prędkość
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE