105 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy

105 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy Fot. KPP Radomsko

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 55-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał o 55 km/h za szybko.

- Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie koncentrują się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych. 20 kwietnia 2024 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Przerąb w gminie Masłowice. Po godzinie 11.00 zatrzymali kierowcę skody, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 105 km/h – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kierowca, którym okazał się 55-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 1500 złotych. Otrzymał też 13 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem.

Więcej o:
policja radomsko zatrzymanie przekroczenie prędkości przerąb
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE