Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

W sobotę 14 marca 2020 r. na ul. Ciepłej w Radomsku doszło do ujęcia nietrzeźwego kierowcy, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował matizem. Policję o zdarzeniu poinformował mieszkaniec gm. Ładzice.

Zgłaszający, jadąc za samochodem kierowanym przez 31-letniego mieszkańca gm. Masłowice zauważył, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. 
 
- Kierujący ten, jadąc ulicą Brzeźnicką zatrzymał się na chodniku a z pojazdu wyszedł pasażer, który miał trudności z utrzymaniem równowagi. Widząc to zgłaszający podszedł do matiza chcąc zweryfikować czy kierowca jest trzeźwy. W tym momencie kierujący matizem odjechał kierując się w kierunku centrum Radomska a następnie skręcił w ulicę Ciepłą, gdzie opuścił pojazd i dalej uciekał pieszo. Zgłaszający dogonił kierującego i wyczuwając od niego woń alkoholu, powiadomił policję – relacjonuje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.
 
Policjanci po przybyciu na miejsce zbadali stan trzeźwości kierowcy matiza. Miał on 2,9 promila alkoholu w organizmie. Okazało się ponadto, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W niedzielę 15 marca 2020 r. usłyszy zarzuty. 
 
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i nie stosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mężczyźnie grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności, kara grzywny i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.  
Więcej o:
radomsko policja pijany kierowca ulica ciepła obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE