Hospicjum pod Wrocławiem - gdzie znaleźć dobre hospicjum w powiecie wrocławskim?

Hospicjum pod Wrocławiem - gdzie znaleźć dobre hospicjum w powiecie wrocławskim?

Hospicjum pod Wrocławiem może być pomocne w terminalnej fazie postępującej, przewlekłej choroby. Bez opieki wysoko wykwalifikowanych specjalistów chory byłby niejednokrotnie skazany na niewyobrażalne cierpienie. Tymczasem współczesna medycyna pozwala skutecznie uchronić ludzi od bólu w ostatniej fazie ich życia. Z tego względu po zakończeniu leczenia przyczynowego warto nawiązać kontakt z poradnią paliatywną i dowiedzieć się, jaką pomoc oferuje w danym przypadku.

Hospicjum w Będkowie należy do najlepiej wyposażonych ośrodków medycyny paliatywnej w Polsce.

Ośrodek Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie dysponuje specjalistycznym sprzętem medycznym, który pozwala zaopiekować się pacjentami na światowym poziomie. W hospicjum pod Wrocławiem przyjmowani są chorzy wymagający żywienia dojelitowego przy użyciu preparatów medycznych. Hospicjum wykorzystuje także respiratory i zestawy do tlenoterapii czynnej i biernej. Dzięki temu można zapewnić odpowiednią pomoc osobom, które z różnych względów wymagają wspomagania oddychania.
Dostęp do nowoczesnych urządzeń oznacza, że w każdej sytuacji podopieczni hospicjum mogą liczyć na fachową pomoc. Ich bliscy zyskują zaś pewność, że chory jest w dobrych rękach nawet w bardzo trudnych dla niego chwilach.

Wrocławskie hospicjum zapewnia swoim pacjentom całodobową, profesjonalną opiekę.

Godziny odwiedzin w hospicjum są ustalane w taki sposób, by umożliwić podopiecznym jak największy kontakt z bliskimi. Nie oznacza to jednak, że praca w ośrodku ustaje wraz z odjazdem ostatniego z gości. Hospicjum zapewnia pomoc lekarzy specjalistów z zakresu medycyny paliatywnej 24 godziny na dobę. Przez cały czas przy pacjentach pracują również wykwalifikowane pielęgniarki.

Opieka paliatywna sprawowana przez hospicjum pod Wrocławiem jest traktowana kompleksowo. Ośrodek zatrudnia rehabilitantów specjalizujących się w fizykoterapii, kinezyterapii i masażu leczniczym. Dzięki temu można pomóc chorym, aktywizując ich i dbając o to, by zachowali sprawność jak najdłużej.

Podopieczni hospicjum mają również zapewnioną pomoc psychologa, co pozwala im efektywniej radzić sobie z trudnymi emocjami. Placówkę odwiedzają także osoby duchowne, które mogą stanowić nieocenioną pomoc dla wierzących pacjentów w ostatnich chwilach życia. Ich wsparcie nie jest jednak w żaden sposób narzucane osobom niewierzącym. W hospicjum w Będkowie wyznaje się zasadę odpowiadania na realne potrzeby chorych, bez dyktowania im jakichkolwiek przekonań.

Z pomocą specjalistów z Będkowa można zorganizować hospicjum domowe.

Hospicjum pod Wrocławiem znajduje się zaledwie pół godziny jazdy samochodem lub autobusem PKS od miasta. O ile stan chorego na to pozwala, można jednak zorganizować również opiekę w domu. W takim wypadku hospicjum dostarcza niezbędny sprzęt medyczny i przeprowadza szkolenie z jego użytkowania. W ramach hospicjum domowego pacjenta odwiedza również lekarz (co najmniej raz na 2 tygodnie) i pielęgniarka (minimum 2 razy w tygodniu). W razie potrzeby do domu przyjedzie także rehabilitant lub psycholog.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE