Ekopiknik pod znakiem czystego powietrza

Ekopiknik pod znakiem czystego powietrza

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Ekopikniku była czystość powietrza. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się co robić, by dbać o powietrze oraz jak reagować gdy ktoś świadomie je zanieczyszcza. Nie zabrakło też wielu atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Organizowany przez Miejski Dom Kultury wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Ekopiknik ma przede wszystkim podnosić świadomość ekologiczną mieszkańców naszego miasta.

- Ekopiknikami promujemy zdrowy i ekologiczny tryb życia. Promujemy segregację odpadów oraz uczymy, że śmieci nie należy spalać w piecach centralnego ogrzewania. Szkodzimy wtedy własnemu zdrowiu i zdrowiu mieszkańców. Przede wszystkim nie możemy przechodzić obojętnie gdy ktoś spala śmieci. Trzeba zgłosić to do wydziału utrzymania porządku i czystości miasta lub na policję. Konsekwencje takiego wypalania śmieci mogą być bardzo surowe, jest to kara grzywny w wysokości od 50 do 5000 złotych – wyjaśnia Magdalena Jurek specjalista ds. ochrony środowiska w radomszczańskim PGK.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE