Radomsko, Łódzkie -0.8o Niedziela, 26 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Przygotowanie do egzotycznych wakacji - o czym trzeba pamiętać?

Miasto
Redakcja Artykuł sponsorowany

Wakacyjny wyjazd do odległego i egzotycznego zakątka świata może być niezapomnianym przeżyciem. Jednak, żeby wszystkie wspomnienia z nim związane były wyłącznie miłe, trzeba się do niego dokładnie przygotować. Takie przygotowania obejmują między innymi zaznajomienie się z kulturą danego kraju - jej nieznajomość może być przyczyną nieporozumień albo nawet konfliktów. Inną równie ważną czynnością przy tego typu wyjazdach jest wybranie i wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ochrona ubezpieczeniowa

Podróżując po Europie, możemy być ubezpieczeni bezpłatnie w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ta polisa jednak działa na terenie krajów Unii Europejskiej i państw stowarzyszonych w EFTA. Ale nawet w takim przypadku ubezpieczenie to nie pokrywa wszystkich ewentualnych wydatków. Dlatego też krajowi ubezpieczyciele w ofercie posiadają różnego rodzaju ubezpieczenia, które można wykupić jadąc do dowolnego kraju na świecie. Oczywiście składki będą zależeć od lokalnych usług medycznych czy transportowych. Jednak kilka złotych dziennie na ochronę jest mniejszym kosztem niż na przykład transport samolotowy w pozycji leżącej z odległego miejsca. Dodatkowo zdobywa się spokój, który przecież jest bezcenny. Ceny właściwych polis znajdziesz na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/.

Niektóre polisy ubezpieczeniowe dotyczące przypadków ewentualnych chorób, w warunkach podają konieczność zaszczepienia się na lokalnie występujące choroby. W razie braku takich szczepień nie należą się żadne świadczenia w przypadku zarażenia się którąś z nich.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Dlaczego warto się ubezpieczyć? Przede wszystkim dlatego, że ma się wtedy zapewnioną opiekę lekarską w razie choroby, kontuzji czy wypadku. Niejednokrotnie jest to szpital prywatny, gdzie nie płaci się już za leki, ani za pomoc tłumacza, który pomaga w porozumieniu się z lekarzami. Dodatkowe świadczenie może dotyczyć również transportu medycznego do kraju, gdzie w niektórych przypadkach trzeba dwóch miejsc w samolocie (złamanie kończyny) lub specjalnego transportu leżącego, którego w ofercie mają tylko niektóre linie lotnicze.

Niektóre polisy dotyczą również osobistej odpowiedzialności za szkody wyrządzone innym. Chodzi tutaj na przykład o zarysowanie komuś samochodu lub przypadkowe zniszczenie mienia.

Oddzielne ubezpieczenie powinien mieć turysta, który jedzie w jakiekolwiek góry na świecie, obojętne czy na narty, czy w celach wspinaczkowych. W większości krajów świata za akcję ratunkową płaci sam poszkodowany. Wyobraź sobie, że jesteś w takim miejscu jak Gran Canaria. Prywatne koszty leczenia w Hiszpanii mogą być naprawdę wysokie. Jeśli interesuje Cię Gran Canaria - więcej tutaj: PolisaTurystyczna.pl.

W egzotycznych krajach warto również ubezpieczyć się od zgubienia bagażu lub zwykłej kradzieży. Niektóre polisy gwarantują nawet pomoc tłumacza, który pomoże uporać się ze wszelkimi formalnościami, które zwykle towarzyszą zgłaszaniu takich przypadków.

komentarze