Kiedy rozpocznie się remont budynku kina „Kinema” w Radomsku?

Kiedy rozpocznie się remont budynku kina „Kinema” w Radomsku?

W styczniu ubiegłego roku Miasto Radomsko stało się właścicielem zabytkowego budynku, w którym niegdyś mieściło się kino „Kinema”. Sprawdziliśmy, kiedy rozpoczną się prace związane z remontem i adaptacją tego obiektu.

Jak poinformowała portal Radomsko24.pl Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku, Miasto posiada już Program Funkcjonalno-Użytkowy. W chwili obecnej trwa przygotowywanie przetargu.
 
- Planowany termin ogłoszenia przetargu to trzeci kwartał 2024 r. Realizacja inwestycji rozpocznie się po podpisaniu umowy z wykonawcą – mówi Karolina Turowska.

Obiekt wymaga generalnego remontu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Prace obejmą m.in. fundamenty, dach, elewację, instalacje, stolarkę drzwiową i okienną. Będą prowadzone pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

- Celem inwestycji jest przywrócenie dawnej funkcji obiektu, jaką był kinoteatr – podkreśla Karolina Turowska.

Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2027 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 10 mln złotych.

----------

Przypomnijmy. Po rozwiązaniu przez sąd Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomsku, która była właścicielem obiektu, budynek przejął likwidator. Obiekt został wystawiony na przetarg, ale ostatecznie nikt do niego nie przystąpił. Wówczas likwidator zgłosił się do Urzędu Miasta z propozycją zakupu. Władze miasta, po konsultacji z radnymi, zgodziły się na nabycie „Kinemy” za kwotę 1 mln złotych.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko kino kinema kinema radomsko remont remont kinema inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE