Sesja łódzkiego sejmiku ponownie przerwana. Na marszałka i zarząd województwa trzeba czekać

Sesja łódzkiego sejmiku ponownie przerwana. Na marszałka i zarząd województwa trzeba czekać Fot. Tomasz Grala

Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, którzy po jednodniowej przerwie zebrali się na obradach, ponownie odroczyli posiedzenie. Sesja trwała niespełna 5 minut. Na nowego marszałka i zarząd województwa trzeba poczekać do 21 maja. Do zarządu typowana jest m.in. Magdalena Spólnicka.

Przypomnijmy, że inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego siódmej kadencji rozpoczęła się we wtorek 7 maja. Wtedy wybrana została przewodnicząca Małgorzata Grabarczyk. Po tej decyzji sesję przerwano do czwartku 9 maja. W planie obrad pozostał jeszcze m.in. wybór marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Zaraz po rozpoczęciu dalszego ciągu sesji radna Monika Malinowska-Olszowy zgłosiła jednak wniosek o dłuższą przerwę. Poparli go radni Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy (17 głosów) i przy wstrzymujących się głosach radnych Prawa i Sprawiedliwości, ustalono nowy termin posiedzenia na 21 maja na godz. 17.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wybór marszałka województwa łódzkiego jest politycznie połączony z wyborem marszałka Dolnego Śląska. Rekomendacje zarządów regionalnych swoich partii na stanowisko marszałka łódzkiego mają Piotr Wojtysiak z PSL i Joanna Skrzydlewska z Koalicji Obywatelskiej.  O osobie Magdaleny Spólnickiej mówi się jako nowym członku zarządu województwa.

Więcej o:
magdalena spólnicka konrad zyberyng sejmik sejmik województwa łódzkiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE