Radomsko, Łódzkie 16.5o Niedziela, 18 Sierpnia 2019

Spektakl Marzenie Nataszy

Teatr
Miejski Dom Kultury w Radomsku >

Scena Regionalna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi - Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na ostatnią prezentację teatralną w ramach programu Teatr Polska Jedziemy z Teatrem. Spektakl "Marzenie Nataszy" odbędzie się 28 listopada o godz. 19.00

 

Banina i Wiernikowa – dwie szesnastoletnie Natasze, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. Co wspólnego mogą mieć ze sobą harda wychowanka „bidula” i chowana pod kloszem gwiazda młodzieżowego programu telewizyjnego?

 

Czy paląca potrzeba bliskości i akceptacji, a także upór i bezwzględność w dążeniu do celu charakteryzują jedynie nastolatki z rosyjskiej prowincji? A wreszcie, jak w starym szlagierze, pytanie podstawowe – „o czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna”?

 

„Marzenie Nataszy” to kompilacja dwóch monodramów („Marzenie Nataszy” i „To ja wygrałam”) autorstwa młodej rosyjskiej dramatopisarki – Jarosławy Pulinowicz. Premiera sztuki odbyła się w 2009 roku i od tego czasu monodram doczekał się ponad 40 realizacji w teatrach repertuarowych i około 60 w teatrach amatorskich i studenckich – nie tylko w Rosji, ale także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Już wkrótce, na Małej Scenie Teatru Jaracza, próba diagnozy stanu współczesnej młodzieży na przykładzie historii dwóch rosyjskich nastolatek. W „diagnozowaniu” uczestniczą: Nikołaj Kolada, Agnieszka Skrzypczak i Karol Puciaty.

 

 

O GODZ. 17.00 ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z PISANIA RECENZJI - KRYTYKI TEATRALNEJ 

 

Bilety: 10 zł

reżyseria Nikołaj Kolada

autor Jarosława PULINOWICZ

przekład Agnieszka Lubomira PIOTROWSKA

scenografia Justyna ŁAGOWSKA

opracowanie muzyczne Rafał KOWALCZYK

asystent reżysera Filip GIELDOŃ

inspicjent, sufler Ewa BOJANOWSKA

tłumaczenie na próbach

Barbara TWARDOSZ-DROŹDZIŃSKA

O B S A D A

Agnieszka SKRZYPCZAK

Karol PUCIATY

 

komentarze