[WIDEO] XVI edycja „Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim w Radomszczańskiem”

[WIDEO] XVI edycja „Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim w Radomszczańskiem”

W czwartek 18 kwietnia w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbyła się XVI edycja „Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim w Radomszczańskiem”.

W konkursie rywalizowało 16 osobo z sześciu szkół. Na uczestników czekał test składający się z 25 pytań. Do zdobycia było w sumie 30 punktów. Czas na rozwiązanie testu to 45 minut.

- Tematem przewodnim jest generał brygady Stanisław Sojczyński „Warszyc”. Konkurs przygotowaliśmy, by poszerzać wiedzę młodzieży na temat lokalnej historii. Dzieci nie interesują się historią, ciężko im takie treści i wartości przekazać, a naszą rolą jest, by przynajmniej te „naście” osób wzięło książkę o naszych lokalnych postaciach historycznych, przyszło na konkurs, wzięło w nim udział i dowiedziało się czegoś nowego. A wyróżnieni zdobyli ciekawe nagrody – mówi Kamil Rutkowski, kustosz w Muzeum Regionalnym w Radomsku.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Miasto Radomsko, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi.

Laureatami zostali:
1.Szymon Olczyk (Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku)
2. Szymon Ptaszek (ZSE-E w Radomsku)
3. Jakub Bartnik (ZSE-E w Radomsku).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Radomsko muzeum regionalne konkurs armia krajowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE