„Wierszyki ćwiczące języki” – konkurs recytatorski w PSP 2 w Radomsku

„Wierszyki ćwiczące języki” – konkurs recytatorski w PSP 2 w Radomsku Fot. UM Radomsko

„Uśmiech jest jak słońce – rozjaśni każdy dzień” - to hasło kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III, objętych terapią logopedyczną „Wierszyki ćwiczące języki”. Jubileuszowa 10. edycja konkursu miała miejsce w środę, 17 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Radomsku.

W konkursie wzięło udział 15 małych recytatorów z ośmiu radomszczańskich szkół podstawowych. Wszyscy pięknie zaprezentowali wiersze polskich poetów. Wykazali się odwagą i i udowodnili, że wytrwałą pracą nad poprawną wymową można osiągnąć sukces. Nie zabrakło ciekawych strojów i rekwizytów.

Jury konkursu w składzie: Anita Pawlak-Zygma, Ewa Tomczuk i Agnieszka Tomalka miało trudne zadanie, ponieważ poziom prezentacji był bardzo wyrównany.

Przyznano następujące nagrody:

I miejsce ex aequo: Kornelia Mesjasz z PSP1 i Nela Jochym z PSP6

II miejsce ex aequo: Klara Dworakowska z PSP2 i Marcelina Grzywacz z PSP8

III miejsce ex aequo: Samanta Owczarek-Sowa z PSP4 i Matylda Nowakowska z PSP5

Wyróżnienia otrzymali: Fabian Gliński z PSP3, Tymon Szymański z PSP7, Aleksandra Adamowicz a PSP6 i Alan Chodorek z PSP1.

Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i kolorowe pisaki. A nagrody wręczył prezydent Radomska Jarosław Ferenc wraz z dyrektor PSP 2 - Ewą Krysiak-Ciszewską. Podczas konkursu obecna była także naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska.

Jak na jubileusz przystało – był także tort.

Więcej o:
radomsko przedszkole nr 2 pp 2 radomsko konkurs recytatorski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE