Zaproszenie na I Powiatowy Radomszczański Zlot Turystyczny

Zaproszenie na I Powiatowy Radomszczański Zlot Turystyczny Fot. Starostwo Powiatowe

W sobotę 25 maja 2019 roku w Stanicy Hufca ZHP Radomsko odbędzie się I Powiatowy Radomszczański Zlot Turystyczny.

Trwają przygotowania do zlotu. W miniony czwartek organizatorzy wydarzenia spotkali się z partnerami przedsięwzięcia: przedstawicielami stowarzyszeń, organizacji i środowisk, które uprawiają aktywną turystykę kolarską, wodną, pieszą i motorową.

Do miejsca zlotu będzie można dotrzeć różnymi trasami i różnymi sposobami.

Na turystów pieszych czeka m. in. trasa Łowów Królewskich z Żeleźnicy przez Fajną Rybę do Chałup i dalej – do Białego Brzegu. Rajd poprowadzą przewodnicy z Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Kolejny rajd poprowadzi Artur Kwiatkowski z grupą turystów pieszych.

Amatorzy dwóch kółek mogą skorzystać z udziału w czterech rajdach rowerowych zorganizowanych przez: Kolarsko Biegowy Klub Sportowy z Radomska, rowerowo.pl, PTTK Radomsko i Klub Turystyki Rowerowej PTTK Przedbórz (dokładne trasy podamy po 30 kwietnia).

Każda z tras do Białego Brzegi wiedzie inną drogą, ma inną długość i różny stopień trudności.

Będzie też gratka dla miłośników kajaków spływ Pilicą z Maluszyna do Białego Brzegu przygotowany przez radomszczański oddział WOPR.

Stanica w Białym Brzegu czeka też na osoby uprawiające turystykę camperową oraz turystów – motocyklistów.

Zlot będzie okazją nie tylko do wzajemnego poznania się poszczególnych środowisk, ich prezentacji, a także do promocji turystycznych walorów Powiatu Radomszczańskiego. W ramach imprezy planowane jest sporo atrakcji, m.in. spotkania przy ognisku, koncert piosenki turystycznej, gra terenowa.

Zainteresowani udziałem w zlocie mogą kontaktować się z Biurem Promocji Powiatu Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomsku (adres mailowy: turystyka@ radomszczanski.pl). Szczegółowe informacje zawierające godziny zbiórek oraz szczegółowy przebieg tras publikowane będą na www. radomszczanski.pl oraz na fanpage ERA Travel.

Więcej o:
I powiatowy radomszczański zlot turystyczny turystyka radomsko era travel
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE