Przyszłość radomszczańskiej lekkoatletyki na Olimpiadzie młodzieży

Przyszłość radomszczańskiej lekkoatletyki na Olimpiadzie młodzieży Fot. arch. klubu

Zawodniczki Athletics Team Radomsko zakończyły zmagania w tegorocznym sezonie startując w XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (5-7 lipca) w Lublinie.

Rewelacyjnie ostatniego dnia spisała się Karolina Gąsiorowska, która w eliminacjach na 100 m ppł poprawiła rekord życiowy 14.64 i zajmując 3. miejsce awansowała do finału B. W „finale pocieszenia” zajęła 1. miejsce poprawiając rekord życiowy - 14.44 sek. i tym samym uzyskała I klasę sportową. Zawodniczka pobiegła jeszcze w eliminacjach na 100 m kończąc je z czasem 12.64 sek. co niestety nie dało awansu do finału.

- Jestem dumny i zarazem pełny optymizmu przed następnym sezonem. Szczególnie ze względu na biegi płotki, które zaczęliśmy trenować dopiero w marcu - mówi nam trener Mariusz Paś.

Na 200 m wystartowała natomiast Aleksandra Szwedzik. Niestety w wyniku losowania startowała na pierwszym torze, który jest ciężki do szybkiego biegania. Zawodniczka zanotowała czas 26.22 sek. i niestety nie uzyskała awansu, kończąc tym samym zawody na 21. miejscu.

- Musimy jednak usprawiedliwić słabszy start Oli. Choroba niestety pokrzyżowała nam szyki. Jestem zadowolony, że Ola zakwalifikowała się na Olimpiadę i mogła w nich wystartować - dodaje trener.

Na dystansie 1 500 m wystartował Milena Wyczółkowska. Niestety tak jak w przypadku koleżanki klubowej, Milena była chora, a do tego doszły różne inne czynniki, które wpłynęły negatywnie na wynik sportowy. Milena zakończyła zawody na 24 miejscu.

Zdaniem Mariusza Pasia jego podopieczne wykonały od września 2023 roku ogromny postęp, a to dopiero preludium do następnych sezonów. Teraz zawodniczki czeka odpoczynek, a od sierpnia w klubie startują przygotowania do sezonu 2025.

Więcej o:
athletics team radomsko zawody mistrzostwa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE