Góra jeńców nie bierze, czyli Ultra Kamieńsk

Góra jeńców nie bierze, czyli Ultra Kamieńsk Fot. arch. redakcji

W ostatnią niedzielę lipca odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja biegu Ultra Kamieńsk na Górze Kamieńsk, oferująca uczestnikom trzy różne dystanse do wyboru. To idealna okazja, aby sprawdzić swoje możliwości na malowniczych trasach najwyższego szczytu centralnej Polski.

Wzorem lat ubiegłych wszystkie trzy dystanse wystartują tego samego dnia czyli 28 lipca z terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”. Zawodnicy do wyboru mają trasy na dystansie od 10 km do 50 km.  

Malownicze i wymagające odcinki na najwyższym szczycie centralnej Polski oferują niezapomniane wrażenia biegowe z długimi podbiegami i zbiegami. Wszystkie trzy dystanse łączy kultowy już podbieg i zbieg pod stok narciarski.

- To już 10 lat od pierwszej edycji, którą zorganizowaliśmy na Górze Kamieńsk. Fajnie, że impreza wpisała się na stałe do kalendarza. Przez dekadę szukaliśmy wielu rozwiązań, tras, tak żeby bieg był jeszcze bardziej atrakcyjna - mówi Bartłomiej Sobecki, organizator Ultra Kamieńsk.

 - Jubileusz zobowiązuje, więc szykujemy kilka niespodzianek na trasie zawodów, które urozmaicą rywalizację na najwyższej górze w centrum Polski - podkreśla.

- Trasa malownicza, ale trudno podziwiać, bo trzeba się skupić nad podbiegach i zbiegach, to przecież jest bieg górski i błędów nie wybacza – mówi Sylwia Banaszkiewicz, miłośniczka biegania

Tradycją jest, że na mecie wszystkich dystansów zawodnicy otrzymują specjalnie zaprojektowane gliniane medale wykonane przez warsztat gancarski.

Więcej o:
ultra kamieńsk bieg góra kamieńsk bieg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE