Społeczność „Mechanika” nie odpuszcza. W Radomsku pojawiły się plakaty w obronie dyrektor Grodzickiej

Społeczność „Mechanika” nie odpuszcza. W Radomsku pojawiły się plakaty w obronie dyrektor Grodzickiej Fot. facebook/Iga Borowiecka-Grzywacz

Społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku staje wciąż w obronie dyrektor placówki – Ewy Grodzickiej. Na słupach ogłoszeniowych na terenie miasta pojawiły się plakaty.

Wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku – Ewa Grodzicka z końcem sierpnia ma przestać pełnić swoją funkcję. Taką decyzję podjęła komisja konkursowa. Później została ona zatwierdzona przez Zarząd Powiatu Radomszczańskiego. Nowym, wyłonionym w konkursie dyrektorem „Mechanika” od 1 września będzie Cezary Bartnik.

Z tą decyzją nie zgadzają się uczniowie, rodzice i nauczyciele ZSP 1, czemu już wielokrotnie dawali wyraz. Na znak protestu przychodzili do szkoły ubrani na czarno, z plakietkami z hasłem „Mechanik murem za panią dyrektor”, protestowali na szkolnym boisku oraz publikowali oświadczenia. Chcą, by szkołą nadal kierowała Ewa Grodzicka, która również startowała w konkursie.

Teraz przyszedł czas na plakaty. Te pojawiły się na słupach ogłoszeniowych na terenie miasta. Na plakatach, oprócz hasła „Mechanik murem za panią dyrektor”, możemy przeczytać:

„W wyniku decyzji komisji konkursowej na dyrektora ZSP nr 1 w dniu 25.04.2023 r. przegrały: uczciwość, rzetelność i sumienność. Wygrały: brak kompetencji, polityka, żądza władzy i interesowność. Społeczność ZSP nr 1 walczy w obronie Pani dyrektor Ewy Grodzickiej. Rozwój i przyszłość szkoły zależą od ludzi, którzy są profesjonalistami, takimi jak ONA. Nie pozwólmy zniszczyć szkoły, która przez lata budowała swoją markę. WALCZCIE Z NAMI!!!”.

Więcej o:
radomsko mechanik radomsko zsp 1 w radomsku protest ewa grodzicka konkurs dyrektor szkoły
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE