Balsam do skóry atopowej - jak wybrać bezpieczny i skuteczny?

Balsam do skóry atopowej - jak wybrać bezpieczny i skuteczny?

Balsam do skóry atopowej nawilża, łagodzi podrażnienia i wspiera barierę ochronną skóry. Stosuje się go do codziennej pielęgnacji i oczyszczania ciała przy AZS. Wybierając balsam, warto zwrócić uwagę na składniki nawilżające, takie jak emolienty, ceramidy i pantenol, które pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Balsam do skóry atopowej - jak wybrać najlepszy skład?

Balsam do skóry atopowej powinien mieć odpowiedni skład, który sprawi, że produkt będzie skuteczny w zwalczaniu choroby oraz bezpieczny dla ciała. Balsam powinien pielęgnować skórę całego ciała, ale także chronić ją przed szkodliwymi czynnikami. Wybierając ten produkt należy więc sprawdzić, jaki jest jego skład. Zaleca się kupować naturalne balsamy, które bazują na dużej ilości składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Warto pamiętać o tym, że większa koncentracja składników, oznacza skuteczniejsze działanie balsamu. Natomiast naturalny skład aktywny to gwarancja bezpieczeństwa dla skóry przy AZS bardzo reaktywnej.

- Atopowe zapalenie skóry to uciążliwa choroba, która może jednak przejść w okres uśpienia, tj. remisji. Aby złagodzić objawy schorzenia oraz nie doprowadzić do ponownej eskalacji nieprzyjemnych objawów, powinno stosować się naturalne kosmetyki, a szczególnie emolientowe, natłuszczające balsamy do ciała - mówi Julia Lewandowska, kosmetolog w Clinica Cosmetologica Gdańsk.

Balsamy do skóry atopowej - jak stosować?

Balsamy do skóry atopowej to ważne kosmetyki, które pielęgnują chorą skórę. Należy stosować je regularnie, tak, by kuracja przyniosła oczekiwane efekty. Balsamy stosuje się w okresie choroby, im wcześniej, tym lepiej. Należy pamiętać o tym, by nawet w okresie remisji stosować balsamy. Będą one wtedy stanowić ochronę przed czynnikami chorobotwórczymi oraz ochronią przed nawrotem objawów. Wybierając balsamy należy zwrócić uwagę na potrzeby podrażnionej i wrażliwej skóry. Dlatego też zaleca się korzystać z naturalnych balsamów, które są skuteczne, ale też bezpieczne. Oprócz balsamów, warto wdrożyć również odpowiednią dietę. Takie połączenie pozwoli osiągnąć najlepsze efekty.

Sprawdź kosmetyki, kremy, szampony i maści Atopicin od Verdelove – skóra z AZS.

- Mam AZS. Na początku nie mogłam poradzić sobie z tym, co się działo, jednak zrozumiałam, że muszę zrobić wszystko, by sobie pomóc i ciągle się nie drapać. Zaczęłam od zmiany diety, potem stosowałam domowe metody, aż ostatecznie trafiłam na naturalne balsamy do ciała Atopicin. Dzięki nim kondycja skóry poprawiła się, skóra nie jest wiecznie czerwona, podrażniona, nie swędzi. Jestem dumna z siebie, że znalazłam rozwiązanie - mówi pani Karolina z Zamościa.

- Nie lubię pisać takich rzeczy, jednak czuję, że powinnam. Mam atopowe zapalenie skóry i wiem, jak to wyglądało u mnie i wygląda pewnie u wielu osób. Brak wiedzy i myślenie, że nic nie można z tym zrobić. Ja miałam szczęście i znalazłam naturalne balsamy do ciała Atopicin, a także inne naturalne kosmetyki. I co? To zmieniło moje życie! Objawy na mojej skórze zmniejszyły się, a przebieg leczenia był przyjemniejszy. To naprawdę niewielka zmiana, a okazała się mieć niesamowite skutki. Polecam każdemu! - mówi pani Julia z Częstochowy

Balsamy na atopowe zapalenie skóry, a szkodliwe związki

Balsamy na atopowe zapalenie skóry muszą mieć naturalny skład aktywny, który jest bezpieczny. Oznacza to, że nie mogą one zawierać szkodliwych związków, mogących wpływać negatywnie na skórę. Szkodliwe substancje nie są pożądane w kosmetykach, ponieważ często podrażniają i obciążają skórę, utrudniają jej oddychanie, metabolizm, a więc i regenerację. Związki te wywołują wiele problemów, gdy skóra na twarzy i ciele jest zdrowa. Dlatego w trakcie leczenia AZS nie wolno pozwolić sobie na korzystanie z balsamów ze szkodliwym składem, który doprowadzi do pojawienia się na skórze nowych podrażnień i w efekcie, zaostrzenia choroby. Chorując na atopowe zapalenie skóry należy wybierać wyłącznie naturalne balsamy, które nie zawierają:

  • PEG-ów,
  • EDTA,
  • parabenów
  • silikonów.

Podsumowanie

 Balsamy do skóry atopowej pielęgnują, oczyszczają i natłuszczają wrażliwą skórę z AZS. Są one ważnym elementem codziennej higieny osób, chorujących na atopowe zapalenie skóry. Z tego powodu należy dbać o to, by balsamy były bezpieczne, co jest równoznaczne z naturalnym pochodzeniem składników w nich zawartych. 

FAQ

  1. Czy balsam do skóry atopowej można stosować z innymi kosmetykami?

Tak, balsam do skóry atopowej służy do mycia ciała oraz do natłuszczania skóry. Niemniej jednak, mając atopowe zapalenie skóry powinno stosować się także inne kosmetyki, jak np. kremy do twarzy. Ważne jest jednak to, by kosmetyki te, w tym balsamy na AZS, miały naturalny, bezpieczny skład aktywny. Taki zapewniają dermokosmetyki z serii Atopicin.

  1. Czy balsamy na atopowe zapalenie skóry mogą nie działać?

Tak, może się zdarzyć, że balsamy na atopowe zapalenie skóry nie będą skuteczne, a nawet będą nasilały objawy choroby. Oznacza to, że nie mają one naturalnego składu i konieczne jest zamienienie ich na bezpieczne i naturalne balsamy. 

  1. Stosuję balsamy na AZS, ale nie wiem, czy są bezpieczne. Jak to sprawdzić?

Balsam dla osób z atopową skórą jest bezpieczny, jeśli ma naturalny skład aktywny. Zaleca się stosować naturalne kosmetyki, w tym balsamy, delikatne dla skóry, ale też skuteczne. Aby sprawdzić to, czy balsam jest naturalny należy przeczytać jego skład, znajdujący się na etykiecie. Dobry i bezpieczny balsam nie może zawierać PEG-ów, EDTA, parabenów i silikonów.

Bibliografia

  1. Struktura lęku u chorych z alopecia areata, rosaces i lichen planus. Przegląd Dermatologiczny, 5, 521-526
  2. Rassner, G. (1994). Dermatologia. Podręcznik i atlas. Wrocław 1994
  3. Nowicki R.: Miejscowe zastosowanie takrolimusu w leczeniu chorób skóry. Przew. Lek. 2005, 10, 70–75
  4. Romańska-Gocka, K., Gocki, J., Placek, W., Zegarska B. (2006). Rola bariery skórnej, wybranych czynników środowiskowych i karmienia piersią w atopowym zapaleniu skóry. Postępy Dermatologii i Alergologii, 23(5), 228-233
  5. Szewczyk, L. (2003). Zaburzenia psychosomatyczne u dzieci i młodzieży. Teoria i praktyka. Warszawa 2006
  6. Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry u dzieci. Nowa Medycyna 1996, 8, 23-26
Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE