„Młodzież Mechanika murem za dyrektor Grodzicką”. Kolejna odsłona akcji

Fot. Wojciech Bojdo

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku nie zgadzają się z wynikami konkursu na dyrektora placówki. Chcą, by szkołą nadal kierowała Ewa Grodzicka.

Od czwartku, 27 kwietnia 2023 r. uczniowie, ale również nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku przychodzą do szkoły ubrani na czarno. To na znak protestu przeciwko zmianie na stanowisku dyrektora placówki.

Komisja konkursowa na stanowisko nowego dyrektora „mechanika” rekomendowała Zarządowi Powiatu Radomszczańskiego Cezarego Bartnika - byłego wieloletniego dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku. Dotychczasowa dyrektor Ewa Grodzicka konkurs przegrała. Z tą decyzją komisji konkursowej nie zgadza się społeczność ZSP nr 1.

W piątek, 28 kwietnia 2023 r., tuż po uroczystości pożegnania absolwentów „mechanika”, na boisku szkoły zebrali się uczniowie, by wyrazić swoje poparcie dla Ewy Grodzickiej. Ubrana na czarno młodzież trzymała transparent z napisem „Młodzież Mechanika murem za dyrektor Grodzicką”. Krzyczano również hasło: „Murem za dyrektorem”.

W środę poparcie dla Ewy Grodzickiej wyrazili również nauczyciele ZSP nr 1. Na facebookowym profilu szkoły opublikowali oświadczenie. Informowaliśmy o tym W TYM MIEJSCU.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko zsp 1 radomsko mechanik radomsko protest akcja murem za dyrektorem ewa grodzicka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE